Lietuvoje

2019.06.11 10:20

Grybauskaitės kalboje – žvilgsnis į žiniasklaidą: nuo kritikos bandyta apsisaugoti politizuojant net nepriklausomą visuomeninį transliuotoją

LRT.lt2019.06.11 10:20

Prezidentė Dalia Grybauskaitė paskutiniajame savo metiniame pranešime atkreipė dėmesį ne tik į vidaus problemas, Lietuvą užsienio politikos kontekste, tačiau dėmesio sulaukė ir žiniasklaidos situacija.

Šalies vadovės teigimu, vis atsinaujina ir potraukis kontroliuoti žiniasklaidą.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės metinis pranešimas: didžiavimasis šalimi ir dūris valdantiesiems (su vertimu į gestų k.)

„Per pastaruosius trejus metus – 10 pasiūlymų, apribojančių žurnalistų darbą. Nuo kritikos bandyta apsisaugoti antikonstituciniais pasikėsinimais politizuoti net ir nepriklausomą visuomeninį transliuotoją“, – metiniame pranešime žiniasklaidos situaciją apibūdino D. Grybauskaitė.

Šalies vadovės tvirtinimu, žodžio laisvė yra būtent ne kas kitas, o laisvė, todėl tai – nacionalinio saugumo klausimas. Anot D. Grybauskaitės, kritikai nepakanti valdžia apynasrį mielai užmautų ne tik žiniasklaidai, bet ir tvirtas nuostatas turintiems kūrėjams, kurių tiesus ir įtaigus kalbėjimas uždega tautos dvasią, skatina kritiškai mąstyti, didina tarpusavio pasitikėjimą.

„Iš valstybės ir pasaulio iššūkiams neabejingos dailės, muzikos, kino, literatūros ir gimsta „Gloria Lietuvai“, mokanti pagarbos praeičiai, stiprinanti vertybinį tautos stuburą, mažinanti abejingumą, ugdanti patriotiškumą ir atsakomybę už savo šalies ateitį. Lietuvą garsina pasauliniai operos „Oskarai“, auksiniai bienalių „liūtai“ ir talentingiausia pasaulio batuta. O Muziejų naktis, gatvės muzikos festivaliai, Poezijos pavasariai, kinas po atviru dangumi, išmanioji biblioteka, netikėtos erdvės – tai ne tolimasis užsienis. Tai kokybiškų lietuviškų kultūros renginių gausa ir mūsų kūrybos laisvė, kurios neįsprausi į jokius rėmus”, – teigė D. Grybauskaitė.

Šalies vadovė netiesiogiai įgėlė ir dabartinei valdžiai bei politikams, išskirdama, kad 64 proc. žmonių vis dar yra nepatenkinti, kaip veikia demokratija, nepasitiki partijomis, Seimu ir Vyriausybe.

„Politinis kurtumas, nepagarba žmonių teisėms, demokratijos principų ir teisės viršenybės nepaisymas, iš galios pozicijų primetami sprendimai, noras kontroliuoti žiniasklaidą, teisėsaugą ir visas nepriklausomas institucijas, Konstitucijos nepaisymas, karinga arogancija veda į destrukciją“, – metinio pranešimo pradžioje sakė D. Grybauskaitė.

Speciali laida. Prezidentės Dalios Grybauskaitės metinis pranešimas ir komentarai (su vertimu į gestų k.)

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt