Lietuvoje

2019.06.11 09:06

Kukuraitis: įgyvendinome beveik visus planus, esu pasiruošęs susitikti su Nausėda

Benas Brunalas, ELTA2019.06.11 09:06

Išrinktojo prezidento Gitano Nausėdos kritikos akiratyje atsidūręs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis džiaugiasi, kad jo vadovaujamai ministerijai, kaip teigia ministras, pavyko įgyvendinti praktiškai viską, kas buvo numatyta Sauliaus Skvernelio vadovaujamoje Vyriausybėje.

L. Kukuraitis teigia, kad yra pasiruošęs susitikti su G. Nausėda ir aptarti išrinktajam prezidentui rūpimas problemas. Jei visgi, tvirtina L. Kukuraitis, įvykus pokyčiams Ministrų Kabinete, jis posto netektų, dėtų visas pastangas, kad jo pradėti darbai socialinės apsaugos srityje tęstųsi.

„Aš tikiu, kad tie darbai, kuriuos esame pradėję - jų yra labai daug - kad jie tęsis. Jeigu bus lemta, kad aš tęsčiau, tai tikiuosi, kad ir mano komanda pasiliks, ir mes įgyvendinsime tai, ką esame užsibrėžę, ir tai, kas yra Vyriausybės programoje. Noriu pasidžiaugti, kad praktiškai viską, kas Vyriausybės programoje yra numatyta, yra įgyvendinta. Bet jeigu ne, tai tada dėsiu visas pastangas, kad tie darbai tęstųsi ir perduotume naujai komandai, kad nesikeistų kryptis“, - „Žinių radijui“ sakė L. Kukuraitis.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras spėliojo, kodėl būtent dėl jo vadovavimo ministerijai G. Nausėdai kyla daugiausiai klausimų. Pasak jo, pagrindinė priežastis, ko gero, yra tai, kad G. Nausėdos pagrindinis rinkiminės programos akcentas buvo gerovės valstybė.

„Dėl prezidento (G. Nausėdos. – ELTA) klausimų esu pasiruošęs susitikti ir aptarti. Dėl ko tie klausimai keliami – būtent socialinei sričiai – reikėtų klausti paties išrinktojo prezidento. Bet galima nuspėti – gerovės valstybė yra jo tam tikra vėliava, su kuria ėjo į rinkimus“, - svarstė L. Kukuraitis.

Išrinktasis prezidentas G. Nausėda yra minėjęs, kad daugiau klausimų nei įprasta tarp visų dabartinės Vyriausybės narių turėtų socialinės apsaugos ir darbo ministrui L. Kukuraičiui ir žemės ūkio ministrui Giedriui Surpliui.
Vėliau išrinktasis prezidentas patikslino, kad nė vienam dabartinės Vyriausybės ministrui neturi tokių priekaištų, kurie neleistų kalbėtis dėl tolesnio jų darbo Ministrų Kabinete. Pasak jo, net ir anksčiau įvardinti ministrai, kuriems jis pirmiausia turėtų klausimų, savo pareigas galėtų tęsti, jei atsakytų į rūpimus klausimus.

ELTA primena, kad „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“, „tvarkiečiai“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) bando formuoti valdančiąją koaliciją. Kaip viešai skelbiama, pasirašius naują koalicinę sutartį, numatančią kitokias ministerijų kvotas koalicijoje dalyvaujančioms partijoms, keistųsi dalis šios Vyriausybės ministrų. L. Kukuraitis viešosiose diskusijose yra įvardinamas kaip ministras, kurio pasitraukimas iš Ministrų Kabineto yra realiausias.

Septynis parlamentarus frakcijoje turintys „tvarkiečiai“ prioritetu laiko Finansų, Aplinkos, Žemės ūkio, Kultūros ir Teisingumo ministerijas. 11 frakcijos narių turintys „socialdarbiečiai“ – kalbama viešai – nusitaikę į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją. Pastariesiems taip pat, kaip skelbiama pasirašytame memorandume, turėtų priklausyti ir Seimo pirmininko postas. Šis klausimas tarp valdančiųjų „valstiečių“, dabartiniam Seimo vadovui Viktorui Pranckiečiui atsisakius trauktis, sukėlė daug vidinių aistrų. Pasirašytame trijų partijų memorandume taip pat pažymima, kad dabartinis premjeras Saulius Skvernelis turėtų išlikti savo poste. LLRA-KŠS siekio užimti konkrečius postus nedeklaravo.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.