Lietuvoje

2019.06.10 18:57

Žymiam šalies matematikui – kirtis teisme: pripažintas kaltu dėl egzamino užduočių nutekinimo giminaitei

LRT.lt2019.06.10 18:57

Vienam žymiausių šalies matematikų – nemalonus teismo sprendimas. Dainius Dzindzalieta nuteistas už tai, kad nutekino matematikos egzamino užduotis artimai savo giminaitei.

Kaip praneša 15min.lt, D. Dzindzalieta rengė 2018-ųjų metų egzamino užduotis, o jo giminaitė jame pasirodė puikiai – surinko maksimalų taškų skaičių ir galėjo džiaugtis šimtuku.

Tiesa, įtarimų kilo po to, kai mokykloje ne itin gerais pažymiais matematikoje pasižymėjusi mergina, egzamine viską išsprendė itin tiksliai.

Pats matematikas dar prieš šį teismo sprendimą yra tvirtinęs, jog merginai padėjęs mokytis, kai ji paprašė pagalbos vienuoliktoje klasėje.

„Gavosi taip, kad 11 klasėje ją mokiau ir gana intensyviai, rezultatai gerėjo“, – 15min.lt dar šių metų vasarį pasakojo D. Dzindzleta.

Nors matematikas savo kaltę neigė, teismas priėmė jam nepalankų sprendimą – vyras pripažintas kaltu ir nubaustas 5000 eurų bauda.

Tiesa, sprendimas dar nėra įsiteisėjas, o pats D. Dzindaleta neabejoja, jog tokį nuosprendį skųs aukštesnės instancijos teismui.

 

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.