Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.10 18:16

Tėvai piktinasi mokyklų veikla karščių metu: vietoje pamokų – filmukai

Pamokos karščių metu – tikras iššūkis. Mokyklų veikla vasaros metu piktinasi ir Tėvų forumo tarybos narys Kęstutis Mikolajūnas, kuris teigia, jog pamokų alternatyvos, vykdomos per karščius, nėra nei naudingos, nei suteikia vaikams tų žinių, kurių jie įgyja tradicinių pamokų metu.

Aptarti būdus, kaip Lietuvoje būtų galima pagerinti moksleivių darbą mokyklose atslinkus karščiams, švietimo, mokslo ir sporto Algirdas Monkevičius pirmadienį pasikvietė moksleivių, mokyklų ir tėvų atstovus.

Apie tai, kokia žinute nešini šiandien atėjo visi diskusijos dalyviai – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ tėvų forumo tarybos narys K. Mikolajūnas.

– Kokią situaciją matote per pastarąsias dienas, kai taip karšta Lietuvoje?

– Daug nusivylusių tėvų. Matome beprasmybę, kai pamokos jau pasibaigusios, atsiskaitymai baigti, bet mokiniai vis dar lanko mokyklą. Kartais, kai nevyksta intensyvios pamokos, yra žiūrimi filmukai. Tos pamokos atrodo kaip imitacija, todėl tėvai nusivylę, kad tos pridėtos papildomos savaitės neneša naudos.

– Moksleiviai į pamokas eina pagal tvarkaraštį, bet vietoje jų – žiūri filmukus, kaip sakote?

– Girdėjome ir tokių atvejų, kad žiūri filmukus.

– Kokias išeitis matote?

– Išeitį pasiūlė ministras – įteisinti, legalizuoti tai, kas vyksta. Jeigu nevyksta pamokos, taip ir paskelbiame. Galbūt kiekviena mokykla gali paskelbti atskirai, kada pamokos vyksta, kada nevyksta. Kadangi ne visi mokytojai pabaigia vienodai programas ar atsiskaitymus. Tačiau tais atvejais, kai pamokos nevyksta, tėvai arba vaikai gali pasirinkti: eiti į mokyklą ir užsiimti kitomis edukacinėmis veiklomis arba savo vaikus išvežti kažkur kitur. Galbūt vyresni vaikai gali eiti ir įsidarbinti. Tai irgi yra labai vertinga patirtis, nes mokykla darbo patirties negali suteikti. Visos kitos veiklos už mokyklos ribų irgi yra naudingos. Galbūt netgi labiau vertingos.

– Moksleivių sąjunga minėjo, kas yra situacijų, kuomet tėvai turi finansiškai prisidėti prie autobusų nuomos, sumokėti už ekskursijas. Jeigu tokių lėšų reikėtų daugiau vasaros laikotarpiu, ar tėvai būtų pasiryžę toliau prisidėti?

– Mes, tėvai, taip ar taip prisidedame. Matome situaciją, kad nėra daug pinigų. Jeigu matome prasmę, kai mokytojai deda pastangas ir išveža vaikus į ekskursijas, mes be abejo prisidedame. Žinoma, yra tam tikros ribas, kurias būtų galima apsvarstyti. Bet prie vienos ar kelių ekskursijų per metus, manau, visi tėvai matys prasmę prisidėti.

Plačiau – reportaže.

Švietimo, sporto ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius apie pamokas karščių metu: tai tikras iššūkis

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi