Lietuvoje

2019.06.10 13:13

Landsbergis apie vykstančias koalicines derybas: man nepatinka, kuomet vyksta turgelis

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos garbės pirmininkas profesorius Vytautas Landsbergis teigia, kad vykstančias koalicines derybas galima prilyginti turgeliui. Pasak profesoriaus, derybose nebandoma ieškoti kuo tinkamesnių žmonių būsimai Vyriausybei, nes „valstiečiai“ tiesiog bando gauti kuo daugiau balsų Seime, už tai atidavinėdami postus partijoms, kurios žada pasirašyti koalicinę sutartį.

„Man nepatinka, kai vyksta turgelis. Reikia sudaryti vadinamąją koaliciją, kad būtų pakankamas kiekis balsų „prakalti“ per Seimo balsavimą – tai, ką vadas pasakys. Jeigu balsų trūksta, reikia jų prisipirkti, ką nors duodant, ką nors žadant, kad tame pačiame Seime, turgelyje, būtų sulygta (...)

Ir derybos (vyksta. – ELTA) ne pagal tai, kaip galima gauti kuo geresnių, tinkamesnių žmonių būsimai Vyriausybei, o kaip gauti balsų ir ką už tai reikia atidavinėti politinėms grupuotėms“, – DelfiTV studijoje teigė V. Landsbergis.

Profesorius įvertino ir „socialdarbiečių“ norą gauti Seimo pirmininko postą. Pasak profesoriaus, LSDDP, matydama, kad jų balsai Seime daugumai yra žūtbūt reikalingi, prašo aukščiausių postų. Taip pat V. Landsbergis teigia, kad Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio nesitraukimo pozicija parodo, kad Ramūno Karbauskio įtaka partijoje senka.

„Tokiais atvejais, kuomet viena maža frakcija pasidaro reikšminga todėl, kad jos balsų trūksta, ji tuomet staigiai pradeda kelti savo kainą. Tai taip yra su tais „darbo socialdemokratais“. Atsirado kaina, o jei kliudo Seimo pirmininkas, kuris pagal komandą iš aukščiau nesutinka palaisvinti to posto, kad juo būtų galima užmokėti už koaliciją. Viskas išversta aukštyn kojomis.

Dabar, jei koalicijai nepavyksta susitarti, tai kaltas tas, kuris neužleidžia posto savo noru, nors viršininkas jam liepė apsimesti, kad savo noru eina. O viršininko liepimas nėra jau toks neįveikiamas, kad būtinai reikia jo klausyti. Bet viskas apversta aukštyn kojom. Tai nėra ieškojimas paties geriausio pareigūno, bet yra dėliojama, kokiais postais galima užmokėti už buvimą koalicijoje ir tam tikrą skaičių balsų, kurie bus reikalingi priimant tos pusės sprendimus“, – teigė jis.