Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.10 13:06

Karbauskis tikisi, kad koalicinė sutartis bus pasirašyta kitą savaitę

apie nepasitikėjimą Pranckiečiu nekalba
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.06.10 13:06

Galima daryti prielaidą, kad kitą savaitę koalicinė sutartis bus pasirašyta, LRT.lt teigė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LŽVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis. Jis apie nepasitikėjimo pareiškimą Seimo pirmininku, „valstiečių“ Viktoru Pranckiečiu kalbėti neskuba, mat viliasi, kad jis iš pareigų pasitrauks savo noru.

Anksčiau skelbta, kad memorandume dėl naujos valdančiosios koalicijos subūrimo nurodyta, kad parlamento pirmininko pareigos atiteks „socialdarbiečiams“, tačiau „valstietis“ V. Prackietis iki šiol kartoja, jog pats iš Seimo vadovo pareigų nesitrauks.

„Valstiečių“ lyderiai užsiminė, kad V. Prackiečiui gali pareikšti nepasitikėjimą Seime ir slaptu balsavimu jis gali būti pašalintas iš pareigų, jei pasitraukti nesutiktų savo noru.

LRT.lt pirmadienį R. Karbauskis teigė, kad kol kas šios procedūros LVŽS nesiima, mat tikimasi, kad V. Pranckietis susitaikys su derybų dėl koalicijos rezultatais ir pasitrauks iš pareigų pats.

„Negaliu teigti, ar bus balsuojama, ar nebus (dėl nepasitikėjimo V. Pranckiečiu – LRT.lt), nes kiekvienas žmogus priima sprendimą, pamatęs koalicijos sutartį. [...]

„Bus pasirašyta koalicinė sutartis, bus surašyti visi pokyčiai, kokie atsitinka, ryšium su naujos koalicijos sudarymu, tada ir bus veiksmai, tai yra kiekvienas žmogus, kuris užima vieną ar kitą poziciją, kurioje atsakomybės keičiasi, jis turės, pirmiausia, priimti pats sprendimą, o, jeigu jis priims sprendimą, kuris neatitiks koalicinės sutarties, bus daromi kiti veiksmai“, – kalbėjo LVŽS pirmininkas.

„Viliuosi, kad tie (V. Pranckiečio – LRT.lt) pareiškimai (dėl nesitraukimo iš pareigų – LRT.lt) pasikeis, nes viskas keičiasi iš esmės. Aš tikiu mūsų frakcijos nariais: tas, kas bus parašyta koalicinėje sutartyje, tikiu, ir bus vykdoma. Viliuosi, kad tai, kad kažkas pasirašys, dalyvaus koalicijos sudaryme, bet nevykdys sąlygų, nebus masinis procesas“, – aiškino R. Karbauskis.

Prieš kelias savaites „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“ ir „tvarkiečiai“ nutarė pasirašyti memorandumą dėl valdančiosios koalicijos subūrimo. Į derybas dėl koalicijos prisijungė ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS).

R. Karbauskio teigimu, šią savaitę derybos nebus baigtos, mat Lietuvoje nebus LLRA-KŠS vadovo Valdemaro Tomaševskio. LVŽS lyderis vylėsi, kad koalicijos sutartis bus pasirašyta kitą savaitę.

„Šiandien matau, kad prie pagrindinio klausimo dėl vertybinių, dėl programinių dalykų dirba mūsų derybininkai ir jie tikrai, atrodo, susitars. Dėl tų kitų dalykų taip pat, atrodo, bus susitarta. Galima daryti prielaidą, kad kitą savaitę koalicinė sutartis bus pasirašyta“, – tikino R. Karbauskis.

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi