Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.10 10:29

„Socialdarbiečiai“ sieks naujo progresinių mokesčių tarifo ir nemokamo pradinukų maitinimo

Derantis dėl naujos valdančiosios koalicijos sudarymo, Lietuvos socialdemokratų darbo partija siūlo 11 programinių punktų sąrašą, kuris bus atramos tašku derybose.

„Socialdarbiečiai“ siūlo įteisinti teismų tarėjus, didinti vaiko pinigus, užtikrinti nemokamą pradinukų maitinimą, įteisinti nemokamą mokymąsi bakalauro studijose, taip pat įteisinti tiesioginius seniūnų rinkimus ir užtikrinti meno kūrėjų socialines garantijas.

Pasak Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininko, Seimo vicepirmininko Gedimino Kirkilo, nuo 2020 m. sausio 1 d. vaiko pinigai galėtų būti 1 valstybės remiamų pajamų dydžio. „Socialdarbiečiai“ sieks taip pat didesnio NPD. G. Kirkilo teigimu, jo vadovaujama partija siūlo įvesti papildomą – 32 proc. gyventojų pajamų mokesčio tarifą – padarydami sistemą dar labiau progresyvesnę.

„Sieksime rimtų pokyčių sveikatos priežiūros sistemoje – keičiant paslaugų tvarką – šiandien nemokamų paslaugų žmonės turi laukti eilėse mėnesių mėnesius – tuo metu mokamai jas gali gauti jau kitą dieną – turime išspręsti šį klausimą. Reikalausime peržiūrėti tvarką ir paslaugų sveikatos sistemoje kainodarą“, – sako G. Kirkilas.

Atsižvelgiant į pastarųjų savaičių rezonansinius įvykius, kai matome, kad vis dažniau nusikalsta paaugliai, pasak G. Kirkilo, privalome užkirsti tam kelią ir rasti prevencinių būdų. Politikas siūlo didinti paauglių ir vaikų užimtumą regionuose, taip pat spręsti socialinių centrų problemas, kad realiai būtų dirbamas socialinis darbas.

Praėjusią savaitę vykęs trijų partijų – „valstiečių“ „socialdarbiečių“ ir „tvarkiečių“ – derybininkų susitikimas, kuriame buvo aptartos Vyriausybės programos nuostatos, bus tęsiamas ir šią savaitę.

Prie derybų turėtų prisijungti ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS), kuri praėjusį penktadienį sudarė derybinę grupę dėl galimybės dalyvauti koalicijos formavime. 

Praėjusią savaitę derybininkai tvirtino, kad kalbos apie postus nebuvo.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis yra sakęs, kad dabar svarbiausia – susitarti dėl valdančiosios koalicijos, o visos pozicijos Seime ir Vyriausybėje yra derybų objektas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi