Lietuvoje

2019.06.09 09:30

Šiemet valstybė finansuos daugiau vietų būsimiems mokytojams

Ramūnas Jakubauskas, BNS2019.06.09 09:30

Šiemet priėmimui į pirmos pakopos (bakalauro) pedagogines studijas numatytos 465 valstybės finansuojamos vietos – 150 daugiau nei pernai.

„Mums tikrai trūksta matematikos, gamtos mokslų naujos kartos mokytojų. Be abejonės, reikia rūpintis ir dabartinių mokytojų kvalifikacija. Rengdami mokytojus tariamės su jų rengimo centrais, kad būtų kiek galima daugiau priimta į dalykininkų programas pirmiausia matematikos ir gamtos mokslų“, – BNS teigė švietimo ministras Algirdas Monkevičius.

Šiemet 320 nemokamų krepšelių būsimų mokytojų studijoms skirta universitetams ir 145 krepšeliai – kolegijoms. Pernai universitetuose buvo finansuojamos 195 vietos, kolegijose – 120.

„Kai kur mokytojų krūviai nėra pilni – trečdalis mokytojų dirba puse arba mažesniu krūviu ir tik maždaug 22 procentai turi visą krūvį Kai kur mokytojų trūksta, ypatingai matematikos, gamtos mokslų, o kai kurių kitų mokytojų yra ir perteklius“, – sakė švietimo ministras.

A. Monkevičius svarsto, kad jau deramasi su Vytauto Didžiojo universitetu, kad ateityje būtų užtikrinta, jog 80 proc. baigusių absolventų įsitvirtintų dirbti mokyklose.

Švietimo ministras praėjusią savaitę taip pat patvirtino ir valstybės finansuojamų pedagoginės krypties profesinių studijų vietų skaičių.

Penkiuose Lietuvos universitetuose mokytojų rengimui patvirtintos iš viso 186 nemokamos vietos.

Matematikos, informacinių technologinių ir gamtos mokslų mokytojų ruošimui skirtos 75 vietos. Kalbų, socialinio ugdymo sričių dalykų mokytojams – 74, o kitų ugdymo sričių dalykų mokytojams – 34 vietos.

Daugiausia nemokamų krepšelių gavo Vilniaus universitetas (VU) – 77, Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) – 62. Kiek mažiau nemokamų krepšelių gavo Šiaulių universitetas (ŠU) – 22, Kauno technologijos universitetas (KTU) – 15, Klaipėdos universitetas (KU) – 10.

Pernai valstybės finansuojamų šių studijų vietų buvo 192: VU buvo skirta 75 vietos, VDU – 60, o ŠU, KTU ir KU – tiek pat, kiek ir šiemet, taip pat 10 vietų buvo skirta Mykolo Romerio universitetui.

Profesinės pedagoginės studijos skirtos tiems, kurie turi bendrojo ugdymo mokyklose mokomus dalykus atitinkantį aukštąjį universitetinį išsilavinimą ir norintiems įgyti profesinę pedagogo kvalifikaciją, suteikiančią teisę bendrojo ugdymo mokyklose dirbti dalyko mokytojais.

Šiemet priėmimui į pirmos pakopos (bakalauro) pedagogines studijas numatyta 465 valstybės finansuojamos vietos: 320 universitetuose ir 145 kolegijose.

Pernai šioms studijoms buvo numatyta 315 nemokamų vietų: 195 universitetuose ir 120 kolegijose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.