Lietuvoje

2019.06.08 15:12

Baltijos jūroje prasidės tarptautinės jūrų pajėgų pratybos „BALTOPS 2019“: mokysimės reaguoti į krizes

LRT.lt 2019.06.08 15:12

Birželio 14–16 d. Lietuvos teritoriniuose vandenyse Baltijos jūroje dalyvauti vienose didžiausių kasmetinių tarptautinių jūrinių pratybų „BALTOPS 2019“ atvyksta dvi didžiausios NATO laivų junginių grupės – nuolatinės parengties NATO laivų pirmoji (SNMG1) ir NATO priešmininių laivų pirmoji (SNMCMG1) grupės.

Pratybose „BALTOPS 2019“ treniruosis jūrų, oro ir sausumos pajėgų elementai. Bus atliekamos ir tobulinamos karo laivų manevravimo formuotėse, laivų konvojavimo, artilerinių šaudymų, priešlėktuvinės ir antiteroristinės gynybos, minų paieškos ir nukenksminimo, kovos su povandeniniais laivais, jūrų desanto išsilaipinimo krante bei kitos karinės procedūros.

Šiose pratybose Baltijos jūros regione birželio 9–21 d. iš viso dalyvaus daugiau nei 11 tūkst. įvairių karinių pajėgų atstovų iš 16 NATO ir 2 partnerių šalių: Belgijos, Danijos, Estijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės, JAV, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Norvegijos, Portugalijos, Prancūzijos, Rumunijos, Suomijos, Švedijos, Turkijos ir Vokietijos.

„BALTOPS“ (angl. Baltic Operations) – tai jau 47-osios kasmetinės jūrinių pajėgų pratybos Baltijos regione, kurioms vadovauja Jungtinės Amerikos Valstijos. Šiais metais pratyboms vadovauti paskirtas JAV karinių jūrų pajėgų praėjusiais metais atkurtas JAV 2-asis karinis jūrų laivynas.

„Pratyboms vadovaus JAV 2-asis karinis jūrų laivynas, bet tegu tai jūsų nesuklaidina – šių pratybų pagrindas yra NATO ir NATO partnerių principai“, – sakė JAV 2-ojo karinio jūrų laivyno vadas viceadmirolas Andrew „Woody“ Lewis. Jis pabrėžė, kad „Tokiomis pratybomis kaip „BALTOPS 2019“ mes stipriname ryšius, geriname bendrą koordinaciją ir sąveiką tarp NATO sąjungininkų ir parterių tiek taikos meto, tiek konflikto sąlygomis.“ 

Pagrindinis pratybų „BALTOPS 2019“ tikslas – sustiprinti pajėgumų reikalingų skubiam reagavimui į krizes ir regioniniam stabilumui koordinaciją, skatinti taiką ir saugumą Baltijos regione.