Lietuvoje

2019.06.07 20:47

Ūkininkų konsultuoti po Lietuvą keliauja mobilioji ministerijos pagalbos grupė

Vilniaus rajone, Kazimieravo kaime esančiame aviečių ir gervuogių ūkyje kartu su kamanėmis ir bitėmis triūsia Jolanta ir Nerijus Pacevičiai. Pusės hektaro uogynui po danga – antras sezonas. Šeimininkai sako, per tą laikotarpį buvo visko, klaidos virto patirtimi. Į ūkį investuota per 100 tūkst. eurų savo lėšų. Kada investicija atsipirks, sako negalvojantys, tačiau supranta, kad ūkį reikia plėsti. Uogoms paklausa yra.   

„Jeigu viskas gerai, tai reikėtų maždaug apie du hektarus. Toliau gal net būtų per daug. Bet, aišku, jeigu galvotume apie eksportą į kitas šalis, tai galima turbūt dar daugiau plėstis“, – LRT TELEVIZIJAI kalba „Bojaus uogos“ ūkininkas Nerijus Pacevičius.

Parama ūkio plėtrai besidomintys uogų augintojai kreipėsi į Žemės ūkio ministerijos mobiliąją pagalbos grupę.

„Dažniausiai ūkininkai moka ūkininkauti, bet ne skaityti, gilintis, analizuoti. Jiems yra aišku, kaip daryti konkrečius darbus. Dokumentų yra daug, juos skaityti reikia mokėt. Ne vien tik skaityti, bet ir suvokti, kas parašyta“, – pabrėžia jis.

Ūkininkų valdomame pusės hektaro aviečių ir gervuogių ūkyje gali būti išauginta apie dešimt tonų uogų.

„Klausimai, kurie šiandien aktualūs ūkininkams – paramos galimybės. Tai mes siūlome, sakysime, tris variantus: dalyvavimas jauniesiems ūkininkams, parama investicijoms į žemės ūkio valdas ir parama trumposioms grupėms“, – kalba žemės ūkio ministro patarėjas Jonas Pupius.

Pagal ūkininkų pateiktus klausimus mobilioji Žemės ūkio ministerijos pagalbos ūkiams grupė sudaroma iš įvairių sričių institucijų specialistų.

ŽŪM Gyvulininkystės ir verslininkystės skyriaus specialistas Gediminas Vagonis sako, kad šiuo metu ūkininkai labiausiai konsultuojasi dėl vilkų padarytos žalos ir sausros padarinių.

„Galima informaciją rasti ir pačiam, bet naudinga, manau, ir patiems specialistams kažkur išvažiuoti pasišnekėti su tais pačiais ūkininkais“, – teigia jis.

Išsikviesti mobiliąją grupę ūkininkai gali užregistravę paraišką ministerijos tinklalapyje. Ši grupė veiks, kol bus toks poreikis.