Lietuvoje

2019.06.07 19:12

Tomaševskis: dalyvausime derybose dėl valdančiosios koalicijos

atnaujinta 19.47

Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškųjų šeimų sąjunga dalyvaus derybose dėl valdančiosios koalicijos.

Taip nuspręsta penktadienį šios partijos tarybos posėdyje Lenkų kultūros namuose Vilniuje.

„Priėmė sprendimą oficialiai pradėti derybas dėl būsimos koalicijos“, – po posėdžio žurnalistams sakė Lenkų rinkimų akcijos lyderis Valdemaras Tomaševskis.

Pasak jo, derybinei darbo grupei vadovaus partijos frakcijos Seime seniūnė Rita Tamašunienė, o joje dirbs parlamentarai Jaroslavas Narkevičius ir Česlavas Olševskis. 

BNS paklausta, kokių postų Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškųjų šeimų sąjunga sieks, R. Tamašunienė teigė, kad apie juos kol kas kalbėta nebuvo.

„Sutarėme, kad svarbiausios yra programinės nuostatos ir nuo to taško pradedama kalbėti, jeigu mums pavyksta suderėti tai, ką mums deleguoja ir laukia rezultatų, tai bus kitas etapas, o dabar apie tai (postus – BNS) nekalbame“, – pareiškė parlamentarė. 

R. Tamašunienės teigimu, derybose Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškųjų šeimų sąjunga kels tuos dalykus, kuriuos, jos nuomone, įmanoma realizuoti per likusius pusantrų kadencijos metų. 

„Jeigu koalicijos partneriai pageidaus kitaip, galima smulkiau aptarti (...). Mes nereikalaujame daug, labai normaliai, nepateikėme, kaip kitos frakcijos, pageidavimų meniu“, –  teigė parlamentarė. 

Derybose dėl koalicijos partija sieks gauti partnerių įsipareigojimus didinti vaiko pinigus, žmonių pajamas ir stiprinti socialinį teisingumą ir savivaldos savarankiškumą priimant sprendimus, kaip disponuoti žeme, kaip taikyti dalį mokesčių.  

Pasak R. Tamašunienės, vaiko pinigai turi būti didinami „tiek, kad padidintų vidaus vartojimą“. 

Kitas reikalavimas, kad būtų nemokami būtiniausi vaistai senjorams nuo 75 metų. 

Memorandumą dėl valdančiosios koalicijos kol kas yra pasirašiusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija bei „Tvarka ir teisingumas“.

Dokumente numatyta, kad premjeru liktų Saulius Skvernelis, o Seimo pirmininko postas atitektų „socialdarbiečiams“. Jeigu būtų suformuota koalicija, būtų pertvarkytas Ministrų kabinetas.