Lietuvoje

2019.06.07 17:48

Tomaševskis po susitikimo su Nausėda: mums postai nėra svarbiausias dalykas

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos lyderiais penktadienį aptarė jų svarstymus prisidėti prie valdančiosios daugumos.

Partijos lyderis Valdemaras Tomaševskis žurnalistams pakartojo, kad netrukus rengiamame tarybos posėdyje apsispręs, ar derėtis dėl koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija bei „Tvarka ir teisingumu“.

„Toks klausimas kilo, tai mes taip ir pasakėme, kad šiandien turime savo tarybos posėdį. Sprendimų dar nėra, ar pradėti derybas, ar nepradėti. Jie bus šiandien“, – sakė V. Tomaševskis, į susitikimą atėjęs su partijos frakcijos seniūne Seime Rita Tamašuniene.

Jis neatsakė, kokį sprendimą partijai siūlys pats: „Visų pirma noriu paklausti tarybos narių nuomonių“.

V. Tomaševskis tvirtino, kad Lenkų rinkimų akcijai postai Seime ar Vyriausybėje nebūtų svarbiausia.

„Mums postai nėra svarbiausias dalykas, tai tik priemonė įgyvendinti programą“, – kalbėjo partijos pirmininkas.

Lenkų rinkimų akcija derybose dėl koalicijos keltų klausimą dėl spartesnio vaiko pinigų didinimo, vaistų atpiginimo senjorams, didesnių galių savivaldai ir regioninės infrastruktūros plėtojimo.

„Valstiečių“, „socialdarbiečių“ ir „tvarkiečių“ koalicija pagal frakcijų dydį turėtų 69 mandatus Seime iš 141. Prisidėjus „lenkams“, koalicija išaugtų iki 77 balsų.

Praėjusią savaitę pasirašytame minimų trijų partijų memorandume numatyta, kad ministru pirmininku toliau dirbtų Saulius Skvernelis, o Seimo pirmininko postas atitektų „socialdarbiečiams“.

V. Tomaševskis taip pat pareiškė paramą išrinktojo prezidento programinėms nuostatoms, susijusioms su planais mažinti socialinę atskirti ir kurti gerovės valstybę.

Žinios. Susitikimai tęsiasi: su Gitanu Nausėda bendravo ir Valdemaras Tomaševskis
Mykolas Majauskas
2022.12.07 11:02

Seimo narys Mykolas Majauskas kandidatuos į Vilniaus merus

atnaujinta 11.06