Naujienų srautas

Lietuvoje2015.06.29 20:06

Oro uoste neblaivus siautęs V. Vigelis Š. Biručiui – tinkamas kultūros viceministras

Kultūros ministrui Šarūnui Biručiui nekliūva spalvinga buvusio Švenčionių rajono mero Vytauto Vigelio praeitis – ministras netrukus ketina jį skirti viceministru. V.Vigelis labiausiai išgarsėjo 2012 metais neblaivus siautėjęs Varšuvos oro uoste – dėl jo būklės ir elgesio jam nebuvo leista skristi į Prancūziją.

Kultūros ministrui Šarūnui Biručiui nekliūva spalvinga buvusio Švenčionių rajono mero Vytauto Vigelio praeitis – ministras netrukus ketina jį skirti viceministru. V.Vigelis labiausiai išgarsėjo 2012 metais neblaivus siautėjęs Varšuvos oro uoste – dėl jo būklės ir elgesio jam nebuvo leista skristi į Prancūziją.

Šiuo metu V. Vigelis dar nepaskirtas – Š. Birutis išvykęs į komandiruotę.

Šeštadienį posėdžiavę „darbiečiai“ nusprendė, kad kultūros viceministro poste lygių galimybių kontroliere neseniai paskirtą Agnetą Lobačevskytę pakeis buvęs Švenčionių rajono meras, 55 metų Vytautas Vigelis.

„Š.Birutis ketina V. Vigelį skirti kultūros viceministru, nes toks sprendimas priimtas šeštadienį Telšių rajone, Varniuose, vykusiame Darbo partijos tarybos posėdyje“, – ministro žodžius 15min.lt perdavė jo atstovė spaudai Dalia Vencevičienė.

Kultūros ministras Šarūnas Birutis neseniai gavo informaciją apie V. Vigelio praeities nuodėmes. Be gėdingo politiko pasiplaikstymo oro uoste, kiti paklydimai – ne tokie įspūdingi.

Šių metų balandžio pabaigoje ir gegužės pradžioje V. Vigelis buvo baustas už greičio viršijimą, politiką tris kartus dėl įvairių nusižengimų pažeidus įstatymą yra pripažinusi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

Įtarė, kad sukdamas uodegą klastojo dokumentus

2012 metų pabaigoje Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pareiškė V. Vigeliui įtarimus piktnaudžiavimu. Ikiteisminis tyrimas buvo susijęs su skandalinga V. Vigelio, savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vedėjo Juozo Urbanavičiaus ir bendrovės „Švenčionių švara“ vadovo Kazimiero Džiaukšto kelione į komunalininkų konferenciją Paryžiuje. Konferencijoje jie nesudalyvavo – atskridę iki Varšuvos apsisuko ir grįžo atgal į Lietuvą.

Tąsyk apie partiečio skandalus paklaustas Viktoras Uspaskichas aršiai stojo V. Vigelio pusėn.

Vėliau oro linijos „LOT Polish Airlines“ patvirtino Švenčionių politikams, kad V. Vigelis Varšuvos oro uoste pasirodė neblaivus ir drumstė viešąją tvarką.

Tąsyk apie partiečio skandalus paklaustas Viktoras Uspaskichas aršiai stojo V. Vigelio pusėn – pareiškė, kad oro linijų patvirtinimas – joks ne dokumentas, o Darbo partija „kažkokių tualetinių popieriukų“ nesvarstys.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas gavus duomenų, kad siekiant išvengti galimų neigiamų Švenčionių savivaldybės tarnautojų kelionės į Prancūziją pasekmių, Švenčionių rajono savivaldybėje galėjo būti klastojami dokumentai dėl savivaldybės mero V. Vigelio atostogų.

Tačiau vėliau prokurorai šį tyrimą nutraukė.

Ministras baksnoja į įstatymus

15min.lt pasiteiravo ministro, ar po šios garsiai nuskambėjusios istorijos V. Vigelis gali tapti kultūros viceministru. Tačiau Š. Birutis pateikė labai formalų atsakymą.

Anot Š.Biručio, šie terminai praėjo, todėl V. Vigelio skyrimas viceministru teisės aktų nepažeidžia.

Ministro teigimu, pagal įstatymus yra numatyti terminai, kiek laiko valstybės tarnyboje dirbantys asmenys, VTEK pripažinti pažeidusiais įstatymus, negali būti paaukštinami. Anot Š. Biručio, šie terminai praėjo, todėl V.Vigelio skyrimas viceministru teisės aktų nepažeidžia.

Pasak Š. Biručio atstovės spaudai, ministro nuomone, tiek V. Vigelio išsilavinimas, tiek darbo patirtis leidžia jam užimti šias pareigas ir efektyviai tęsti pradėtus darbus.

„Tai yra ypatingai svarbu, nes dirbti šiame poste jam liko mažiau nei pusantrų metų, o per šį laiką reikia dar nemažai padaryti“, – teigiama ministro atsakyme.

V. Vigelis 1983 m. Lietuvos Valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultete įgijo kultūros ir švietimo darbuotojo liaudies instrumentų orkestro vadovo kvalifikaciją.

Baigęs konservatoriją, atvyko į Švenčionių rajoną. 1983 m. jis kultūros namų meno vadovas, 1983–1986 m. – Baliulių aštuonmetės mokyklos mokytojas, 1986 m. – Reškutėnų aštuonmetės mokyklos direktoriaus pavaduotojas, 1987–1996 m. – Švenčionėlių kultūros namų, Kultūros centro direktorius.

Nuo 1996 m. lapkričio 22 d. buvo Švenčionių rajono savivaldybės meras, ilgametis Švenčionių rajono savivaldybės tarybos narys. Lietuvos teisės universitete studijavo teisę ir valdymą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi