Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.07 14:46

Valstybės vadovo pažymėjimą gavęs Nausėda tikisi partijų kompromiso

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.06.07 14:46

Išrinktajam prezidentui Gitanui Nausėdai penktadienį buvo įteiktas valstybės vadovo pažymėjimas. Ceremonijos metu jis teigė tikintis, kad jam pavyks surasti konsensusą tarp pagrindinių politinių partijų.

„Jaudinuosi ir jaučiu, kad tauta, balsavusi ypatingai antrajame rinkimų ture, deda didelius lūkesčius ne tik į mane, bet ir į komandą, į tas idėjas, kurios buvo pristatytos rinkimų kampanijos metu – gerovės valstybės viziją – nes aš su dideliu pasitenkinimu konstatavau, kad rinkimų kampanijos metu daugelis minčių, tikslų ir uždavinių atsikartojo ir kitų kandidatų į prezidentus kalbose“, – pažymėjimo įteikimo ceremonijos metu kalbėjo G. Nausėda.

„Tai teikia labai didelių vilčių, kad pavyks sutarti dėl esminių valstybės raidos gairių per artimiausius penkerius metus, kad pavyks rasti kompromisą, sutarimą su pagrindinėmis Lietuvos politinėmis partijomis, kurios šiandien turi tautos mandatą vykdyti savo funkcijas“, – tęsė išrinktasis prezidentas.  

G. Nausėda teigė sieksiantis daryti viską, kad būtų daugiau santarvės valstybėje,  tačiau, anot jo, santarvė gali būti prasminga, jei šalyje nėra įgyvendinami „uždari tikslai“.

„Darna prasminga tik tada, kuomet lemia sprendimus, nes šalys, nedarančios sprendimų, atidėliojančios juos, yra pasmerktos atsilikti nuo kitų valstybių“, – aiškino G. Nausėda.

Valstybės vadovo pažymėjimą G. Nausėdai įteikė Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė, palinkėjusi išrinktajam prezidentui sėkmės, entuziazmo, ištvermės.

Pažymėjimus gavo ir europarlamentarai

Pagal įstatymą, pažymėjimą naujai išrinktam prezidentui VRK išduoda ne vėliau kaip per penkias dienas po rinkimų rezultatų oficialaus paskelbimo.

Galutinius rinkimų rezultatus VRK patvirtino sekmadienį. Rinkimus surinkęs 66 proc. balsų laimėjo nepriklausomas kandidatas ekonomistas G. Nausėda, antrajame ture įveikęs 33 proc. balsų gavusią konservatorių iškeltą Seimo narę Ingridą Šimonytę.

Išrinktas prezidentas savo pareigas pradeda eiti rytojaus dieną pasibaigus pareigas einančio prezidento kadencijai, kai prisiekia Seime. Naujai išrinkto prezidento G. Nausėdos priesaika planuojama liepos 12 dieną.

Taip pat penktadienį Seime VRK pažymėjimus įteikė ir naujai išrinktiems europarlamentarams.

Lietuvai Europos Parlamente atstovaus liberalas Petras Auštrevičius, socialdemokratai Vilija Blinkevičiūtė ir Juozas Olekas, konservatoriai Rasa Juknevičienė, Andrius Kubilius, Liudas Mažylis, nepartinė Aušra Maldeikienė, Lenkų rinkimų akcijos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis, „darbietis“ Viktoras Uspaskichas, „valstiečiai“ Bronis Ropė ir Stasys Jakeliūnas.

Teko keisti ceremonijos laiką

Penktadienį pažymėjimų įteikimas išrinktajam prezidentui G. Nausėdai ir europarlamentarams buvo numatytas 11 ir 11.30 val., tačiau ceremonijos laiką teko keisti į 14.30 ir 15 val., nes VRK pirmininkė L. Matjošaitytė nespėjo laiku sugrįžti iš komandiruotės Rumunijoje, o įgaliojimų įteikti pažymėjimus niekam kitaip neperdavė.

Tuo viešai feisbuke pasipiktino į Europos Parlamentą išrinkta konservatorė R. Juknevičienė.

„Grįžti iš Briuselio vakare, atsisakai planų važiuoti į Panevėžį, nes penktadienį Vilniuje pažymėjimų įteikimas išrinktiems EP nariams, tavo artimieji taip pat sudėlioja savo darbotvarkę, iš ryto jau važiuoji į Seimą pasipuošusi ir nusiteikusi, nes, nu, juk įvykis gyvenime... Ir tada tau vairuojant paskambina iš VRK ir praneša, kad viskas bus kitaip. Mat, VRK pirmininkė nesugebėjo sugrįžti laiku į Vilnių iš visiškai nesvarbaus seminaro Rumunijoje, niekam nepaliko įgaliojimų, nepasirašė pažymėjimų, nes, matyt, be jos veido šalia išrinktojo Prezidento reportažas nebus toks gražus. 

Deja, bet pakeistas laikas neįmanomas, nes turiu svarbų įsipareigojimą, susirenka daugiau kaip šimtas žmonių Panevėžyje.

Gitanui Nausėdai įteiktas prezidento pažymėjimas: jaudinuosi ir jaučiu didelę atsakomybę

Todėl tiems, kas pasiges mano dalyvavimo EP pažymėjimų įteikime, sakau, kad tai tikrai nėra nepagarba ar nenoras dalyvauti. Atvirkščiai, labai norėjau, ruošiausi, tačiau dėl VRK pirmininkės nesugebėjimo tinkamai organizuoti darbą, dalyvauti negalėsiu“, – rašė R. Juknevičienė.

Ji ir į EP išrinktas konservatorius A. Kubilius pažymėjimų įteikimo ceremonijoje nepasirodė. Į pažymėjimų įteikimo ceremoniją taip pat neatvyko V. Tomaševskis, V. Blinkevičiūtė, J. Olekas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi