Lietuvoje

2019.06.07 14:17

Aptarė Nausėdos vizitą pas sumuštą gimnazistę: vieni įžvelgia empatiją, kiti – viešųjų ryšių akciją

atnaujinta 15.15
Dainora Karklytė, ELTA2019.06.07 14:17

Išrinktajam prezidentui ekonomistui Gitanui Nausėdai pradedant savo politinį kelią Eltos kalbinti politologai Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius Lauras Bielinis bei Mykolo Romerio universiteto docentas Virgis Valentinavičius G. Nausėdos pastarųjų savaičių komunikaciją vertina kaip apgalvotą ir atsargią.

Pasak VDU profesoriaus Lauro Bielinio, G. Nausėdos veiksmai bei komunikacija viešojoje erdvėje parodo, kad prezidentas elgiasi atsakingai.

„Manyčiau, kad tos dvi savaitės parodė, kad jis elgiasi labai atsargiai, o tai parodo esamą atsakingumo lygį, kuris yra natūralus ir reikalingas, nes matome, kad situacija tiek politiniame lauke, tiek ekonominiame pasaulyje yra pakankamai įtempta ir dabar švaistytis teiginiais ir argumentais būtų neatsakinga“, – Eltai sakė L. Bielinis.
V. Valentinavičiaus nuomone, pastarųjų savaičių G. Nausėdos komunikacinė taktika ir veiksmai yra parodantys siekį iliustruoti prezidento artumą su žmonėmis.

„Per rinkimų kampaniją viešieji ryšiai absoliučiai dominavo, tik paaiškėjus rinkimų rezultatams atsirado šiek tiek aiškesnių G. Nausėdos pasisakymų politikos klausimais. Tačiau viešieji ryšiai vis tiek dominuoja“, – teigė MRU docentas.

Taip pat, pridūrė V. Valentinavičius, kai kuriuose G. Nausėdos veiksmuose trūksta politinio turinio.
„Dabar dominuoja antraštėse, kad G. Nausėdą aplankė vienas ar kitas partijos lyderis, tačiau visiškai jokių komentarų nėra iš G. Nausėdos pusės. Ką tai politiškai reiškia nėra aiškinama. Demonstruojamas aktyvumas, tačiau jo pasekmės ir vertinimai yra visiškai neaiškūs“, – sakė politologas.

Vertinant G. Nausėdos žiauriai Jurbarke sumuštos nepilnametės merginos aplankymą ligoninėje politologų nuomonės išsiskyrė.

Anot L. Bielinio, toks G. Nausėdos manevras rodo išrinktojo prezidento empatiją bei žmonių problemų supratimą.
„Važiavimas patvirtina ir parodo, kaip valdžia, politikai turi žvelgti į žmones, kuriems iš tikrųjų yra sunku, kurie yra nuskriausti“, - komentavo VDU profesorius, pridūręs, jog toks užuojautos bei paramos tiesioginis pareiškimas parodo G. Nausėdos suvokimą, kad žmogaus patiriamo skausmo vienu formaliu žodžiu nenuraminsi.

„Tai, kad jis pasiryžo kažkaip padėti praktiškai, yra labai gerai ir, manau, kad jis tai ir įgyvendins“, – pridūrė profesorius.

V. Valentinavičiaus manymu, tai yra ne kas kita kaip tik viešųjų ryšių pagrindu paremtos rinkiminės kampanijos tęsinys.

„Nuvažiavimas pas tą merginą yra tipiškas rinkiminės kampanijos tęsinio pavyzdys. Politikos pareiškimų laukiam toliau, bet ko tikrai galima tikėtis, tai kad jeigu kažkur kažkoks medis užkris ant žmogaus, tai G. Nausėda bus ten“, – Eltai sakė MRU docentas.

„Toks įspūdis, kad tam suteikiama labai didelė svarba – visą laiką būti žmonių akyse ir vienomis ar kitomis priemonėmis siekiama tai pabrėžti. Ar tai yra rimtos, solidžios ir Lietuvai reikalingos politikos požymis – didelis klausimas, nes galbūt tai yra tik buvimas viešojoje erdvėje. Politikos klausimai visi lieka atviri ir dabar laukiame aiškesnių atsakymų“, - svarstė V. Valentinavičius.

Gegužės 26 d. Prezidento rinkimus laimėjo ekonomistas G. Nausėda. Pirmosiomis savaitėmis prezidentūroje jis susitiko su parlamentinių partijų lyderiais bei aplankė Kauno klinikose gydomą žiauriai sumuštą 17-metę jurbarkietę. Išrinktojo prezidento inauguracija vyks liepos 12 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt