Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.07 13:55

Teisingumo ministras: Lietuva turi „užversti puslapį“ dėl CŽA kalėjimo, įvertinti patirtį

BNS 2019.06.07 13:55

Lietuvos veiksmus spėjamo slapto CŽA kalėjimo byloje pristatęs teisingumo ministras Elvinas Jankevičius sako, kad Lietuva turi užversti šį puslapį ir užkirsti kelią panašiems atvejams ateityje.

Ministras Strasbūre Europos Tarybos Ministrų komitetui pristatė, kaip Lietuva įgyvendina Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) išvadą, kad šalyje 2005-2006 metais veikė slaptas amerikiečių Centrinės žvalgybos valdybos kalėjimas įtariamiesiems terorizmu laikyti. 

„Džiaugiuosi konstruktyviu dialogu su komitetu, vykdant EŽTT bylose priimtus sprendimus. Lietuva turi užversti šį puslapį ir įvertinti karčią patirtį, kad ateityje nebūtų panašių teisinių precedentų“, – pranešime spaudai penktadienį teigė ministras.

Jo teigimu, tokios bylos Lietuvai garbės nedaro.

„Privalome laikytis nulinės tolerancijos principo bet kokiems žmogaus teisių pažeidimams. Įgyvendindami EŽTT sprendimus, ir toliau glaudžiai bendradarbiausime su komitetu, kad būtų stiprinamos teisinės prielaidos ginti ir puoselėti vieną pagrindinių demokratinės visuomenės vertybių“, – teigė E. Jankevičius.

Vyriausybė šiemet skelbė, kad į depozitinę sąskaitą atidėjo 130 tūkst. eurų, kuriuos Europos Žmogaus Teisių Teismas įpareigojo išmokėti Saudo Arabijos piliečiui dėl neteisėto kalinimo slaptame amerikiečių kalėjime.

Ikiteisminį tyrimą atliekanti teisėsauga taip pat perkvalifikavo galimą nusikaltimą, kad nebūtų taikoma senatis, ir kreipėsi į Jungtines Valstijas dėl diplomatinių garantijų.

Lietuvos Vyriausybės atstovai Strasbūro teisme teigė, kad patalpose Antaviliuose, netoli Vilniaus turėjo veikti žvalgybos paramos centras, o įtarimų sukėlusiais lėktuvais į Lietuvą gabenti ne žmonės, bet ryšių įranga.

Šiemet Europos Žmogaus Teisių Teismas priėmė nagrinėti dar vieno asmens, teigiančio, kad buvo kalinamas Lietuvoje, bylą. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi