Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.07 11:11

Į ką atsižvelgiama renkantis profesinę mokyklą?

Birželio pradžioje prasidėjo registracija į aukštąsias ir profesines mokyklas. Tiesa, bendrojo priėmimo rezultatai rodo, kad stojančiųjų skaičius kasmet mažėja. Kas svarbu, norint pritraukti jaunimą domisi ir radijo laidų ciklą iš profesinių šalies mokyklų visą birželį transliuoja Lietuvos radijo laida „Gimtoji žemė“.

Likusius birželio pirmadienius turėsite galimybę susipažinti su Alantos technologijos ir verslo,  Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio bei Kaišiadorių technologijų ir verslo mokyklomis.

Birželio 3-ąją eteryje skambėjo pasakojimas iš Plungės technologijų ir verslo mokyklos, kuri siekia tapti viena moderniausių mokymo įstaigų Žemaitijos regione. Kaip sekasi siekti užsibrėžto tikslo, kas renkantis profesiją svarbu šiuolaikiniam jaunimui?

Profesinės mokyklos taiko išmaniąsias technologijas

„Norint pritraukti naujus mokinius neužtenka gyventi šia diena, reikia žvelgi į ateitį. Orientuodamiesi į pasaulines tendencijas, modernumą, išmaniąsias technologijas, kiekvienais metais mes stengiamės įsidiegti dvi ar daugiau naujų programų. Siekiama, kad mokiniai būtų aprūpinti pačiu kokybiškiausiu mokslu“, – tikino Plungės technologijų ir verslo mokyklos direktorius Audrius Misiūnas.

Naujausios technologijos yra brangios, todėl reikia objektyviai atsirinkti, į ką verta investuoti. Atnaujinti savo mokomąją bazę Plungės profesinei mokyklai leidžia ES fondams teikiamos paraiškos.

Profesinės mokyklos direktorius A. Misiūnas teigė, jog svarbus yra ir bendradarbiavimas su Vytauto didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija, verslo atstovais, ūkininkais, kurie ir taiko naujausias technologijas.

Yra ir kitų patirties kaupimo galimybių – tai mainų programos. Mokyklos direktorius A. Misiūnas džiaugiasi, kad jų mokiniai yra palankiai vertinami užsienio šalių mokymo įstaigose, verslo įmonėse. Nemažai Plungės technologijų ir verslo mokykloje besimokiusių mokinių savo gyvenimus sukūrė užsienyje.

Pamokas profesinėje mokykloje derina su darbais

Statybininko-apdailininko specialybę pasirinkęs Gediminas Maziliauskas džiaugiasi, kad mokydamasis profesinėje mokykloje įgys ir vidurinį, ir profesinį išsilavinimą, taip sutaupys laiko, o ateityje studijas ketina tęsti kolegijoje.

Nepaisant to, kad mokymosi krūvis yra didelis, po pamokų ir savaitgaliais Gediminas darbuojasi pagal savo profesiją. Taip pat laiko veltui nešvaisto ir jo klasės draugas Jonas Milašius, kuris vietoj vasaros atostogų įtemptai darbuosis kartu su tėčiu statybose.

Padavėjo-barmeno specialybę pasirinkęs Vytenis Zaboras entuziastingai pasakojo, kad profesinėje mokykloje įgyta patirtis bus labai reikalinga dirbant pagal pasirinktą specialybę. Tikisi savo įgūdžius pritaikyti didmiestyje.

Jaunimo traukos centras – išmanioji klasė

Vystymo skyriaus vedėjas Gediminas Stonys pastebi, kad pamokos išmaniojoje klasėje yra pačios laukiamiausios. Į pamoką atėję mokiniai gauna planšetę ir atlieka reikiamas užduotis.

Išmaniosios technologijos leidžia mokinių sukurtą informaciją perkelti į išmaniąją lentą, taip išvengiama ėjimo prie lentos, kas neretai sukelia stresą. Be to, klasėje yra ir mėtomas, kubo formos mikrofonas. Šis technologinis sumanymas ne tik žaismingas, bet suteikia mokiniams galimybę atsakinėti iš vietos.

„Išmaniojoje lentoje, kuri yra su lietimui jautriu paviršiumi, yra galimybė dirbti su 3D turiniu, galima vartyti, pritraukti, išplėsti. “, – pasakojo G. Stonys, vildamasis, kad mokykla ateityje turės dar daugiau galimybių supažindinti mokinius su naujausiomis technologijomis skirtingų pamokų metu.

Dabar išmanioji klasė daugiausia pasitarnauja vizualizaijas turinčioms pamokoms.

Svarbūs ne tik mokslo pasiekimai

Neformalaus švietimo organizatorė Alma Galmininė tikino, kad vaikai turi geriausias sąlygas ne tik mokytis, bet ir išreikšti save meninėje, kultūrinėje, sportinėje veiklose. Jaunimas mokyklai yra pelnęs nemažai skirtingų apdovanojimų.

„Mūsų mokykloje vertinami ne tik mokslo pasiekimai, siekiama kuo plačiau jaunimą įtraukti į mokyklos gyvenimą, padedama atrasti mėgstamas veiklas ir tas bendradarbiavimas duoda mums vaisių“, – sakė A. Galmininė.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi