Lietuvoje

2019.06.07 08:52

Gentvilas: Pranckietis poste liks, o Seimo rinkimai bus „valstiečiams“ paskutiniai

Dainora Karklytė, ELTA2019.06.07 08:52

Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas mano, kad Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis savo poste liks, o artėjantys 2020 metų rinkimai, ko gero, teigia E. Gentvilas, „valstiečiams“ bus paskutiniai.

Pasak jo, jis tikisi, kad nepasitikėjimo pareiškimas V. Pranckiečiui Seime nepavyks.

„Aš manau, kad Pranckietis liks poste“, – penktadienį „Žinių radijui“ sakė E. Gentvilas.

Liberalas pabrėžė, kad nors ir nedalyvaus balsavime dėl nepasitikėjimo V. Pranckiečiu, tačiau, anot jo, V. Pranckiečio teiginius, jog jo pašalinimas iš Seimo pirmininko kėdės būtų nedemokratiškas, vertina skeptiškai.

„Suprask, kad demokratijos broliu ar pusbroliu V. Pranckietis pasidarė“, – ironizavo E. Gentvilas, priminęs, kad dar prieš metus V. Pranckietis teigė, jog mažuma privalo paklusti daugumai.

„Aš laikyti jį sėkmingu Seimo pirmininku tikrai negaliu, bet šioje situacijoje eiti ir vykdyti Ramūno Karbauskio užgaidas yra nesąmonė“, – pridūrė liberalų lyderis.

E. Gentvilas taip pat sakė manąs, kad artėjantys Seimo rinkimai „valstiečių“ partijai bus paskutiniai.
„Čia yra vienos partijos, kuri akivaizdžiai grimzta į dugną (…) paskutinės desperatiškos pastangos dar kažką pasičiupti, kažkaip dar pasirodyti“, – teigė E. Gentvilas.

Trijų partijų praėjusią savaitę pasirašytame memorandume dėl valdančiosios koalicijos stiprinimo yra nurodyta, kad Seimo pirmininko postas atiteks „socialdarbiečiams“. Nepaisant „valstiečių“ lyderio R. Karbauskio spaudimo trauktis iš Seimo pirmininko posto, V. Pranckietis to daryti neketina.

Pasak jo, ši pareigybė yra statutinė, tad atstatydinimo procedūra įvyktų tik Seimui slaptu balsavimu nusprendus pareikšti nepasitikėjimą Seimo pirmininku.

Naujausi

20

Lietuvoje

2019.09.18 12:34

Neįgaliųjų įdarbinimą vadina 21 amžiaus vergove: įmonės lobsta valstybės sąskaita įmonėms, įdarbinusioms didžiąją dalį – 20 kartų mažesnė valstybės parama

20
17

Lietuvoje

2019.09.18 12:11

Rozova teisinasi dėl VSD pažymos: tai politinis užsakymas, sena pažyma pateikiama kaip bomba skandalo iniciatoriais vadina konservatorius; atnaujinta 12.44

17

Lietuvoje

2019.09.18 11:10

Postą palieka Šimašiaus patarėjas Zubriakovas Šimašius: abiem pusėms nusprendus, kad atėjo laikas pokyčiams; atnaujinta 11.50