Lietuvoje

2019.06.07 08:52

Gentvilas: Pranckietis poste liks, o Seimo rinkimai bus „valstiečiams“ paskutiniai

Dainora Karklytė, ELTA2019.06.07 08:52

Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas mano, kad Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis savo poste liks, o artėjantys 2020 metų rinkimai, ko gero, teigia E. Gentvilas, „valstiečiams“ bus paskutiniai.

Pasak jo, jis tikisi, kad nepasitikėjimo pareiškimas V. Pranckiečiui Seime nepavyks.

„Aš manau, kad Pranckietis liks poste“, – penktadienį „Žinių radijui“ sakė E. Gentvilas.

Liberalas pabrėžė, kad nors ir nedalyvaus balsavime dėl nepasitikėjimo V. Pranckiečiu, tačiau, anot jo, V. Pranckiečio teiginius, jog jo pašalinimas iš Seimo pirmininko kėdės būtų nedemokratiškas, vertina skeptiškai.

„Suprask, kad demokratijos broliu ar pusbroliu V. Pranckietis pasidarė“, – ironizavo E. Gentvilas, priminęs, kad dar prieš metus V. Pranckietis teigė, jog mažuma privalo paklusti daugumai.

„Aš laikyti jį sėkmingu Seimo pirmininku tikrai negaliu, bet šioje situacijoje eiti ir vykdyti Ramūno Karbauskio užgaidas yra nesąmonė“, – pridūrė liberalų lyderis.

E. Gentvilas taip pat sakė manąs, kad artėjantys Seimo rinkimai „valstiečių“ partijai bus paskutiniai.
„Čia yra vienos partijos, kuri akivaizdžiai grimzta į dugną (…) paskutinės desperatiškos pastangos dar kažką pasičiupti, kažkaip dar pasirodyti“, – teigė E. Gentvilas.

Trijų partijų praėjusią savaitę pasirašytame memorandume dėl valdančiosios koalicijos stiprinimo yra nurodyta, kad Seimo pirmininko postas atiteks „socialdarbiečiams“. Nepaisant „valstiečių“ lyderio R. Karbauskio spaudimo trauktis iš Seimo pirmininko posto, V. Pranckietis to daryti neketina.

Pasak jo, ši pareigybė yra statutinė, tad atstatydinimo procedūra įvyktų tik Seimui slaptu balsavimu nusprendus pareikšti nepasitikėjimą Seimo pirmininku.

Populiariausi

Gitanas Nausėda

Lietuvoje

2021.03.03 11:24

Nausėda: šiandien turimomis žiniomis, buvo nepanaudota 75 tūkst. vakcinos dozių

anot premjerės, iš nepanaudotų vakcinos dozių 50 tūkst. ką tik pasiekė šalį, atnaujinta 15.00
Šeškinės poliklinika
6

Lietuvoje

2021.03.03 17:46

Vilniaus vicemerė: STT sulaikė Vilniaus miesto klinikinės ligoninės, Šeškinės poliklinikos vadovus, kelis šių įstaigų darbuotojus

žiniasklaida: sulaikyta apie 17 gydymo įstaigų vadovų, gydytojų, techninių darbuotojų; atnaujinta 21.14
6
Vilniaus oro uosto Covid patikros punktas
COVID-19 TRUMPAI 9