Lietuvoje

2019.06.06 20:56

Rekordiniai karščiai ir darbas: inspekcija skaičiuoja skundus, darbuotojams koreguojami planai

Izabelė Pukėnaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.06.06 20:56

Rekordiniams karščiams iš Lietuvos nesitraukiant, darbo inspekcija fiksuoja pirmuosius skundus, jų gauta jau keturi. Lauke dirbantys statybininkai, apželdintojai ir kiti specialistai vis rečiau praneša apie galimus darbų saugos lauke pranešimus, nors įvairių su tuo susijusių nelaimių dar pasitaiko.

Karščiams Lietuvoje neslūgstant, tenka šiek tiek koreguoti ir augalų priežiūros darbus, ir keisti vietas, kur dirbama.

„Jeigu yra galimybė planuojamės darbus kad būtų pavėsyje, kad nebūtų saulės kaitroje. Šienavimas vėlgi truputėlį koreguojasi dėl kaitros, ji retesnis, žolė pjaunama aukštesne paliekama, elementariai, kad augalui nepakenti, bet kad liktų gražu, prižiūrėta“, – sako bendrovės „Stebulė“ darbų vadovas Audrius Sakalauskas.

Įmonėse, kuriose dirba per 50 žmonių, privalo veikti darbuotojų saugos ir sveikatos komitetas. Jis sprendžia, kiek ir kokios trukmės pertraukų galima daryti. 

Vien per pastarąsias keturias dienas į valstybinę darbo inspekciją atplaukė keturi nusiskundimai dėl galimų darbo aplinkos pažeidimų, o pernai per visus metus - 61.

„Važiuojam, ir klausinėjame tuos darbuotojus, kaip jie dirba, renkame paaiškinimus, kaip tą dieną dirbo, ar buvo, bet tokių pyktybiškų skundų, kad darbdavys nežmoniškomis sąlygomis verstų dirbti aš 10 metų praktikoje neturėjau“, – teigia vyriausiasis darbo inspektorius Alvydas Montrimavičius.

Dažniausiai darbo inspekcija tikrina statybvietes. Čia darbuotojai apie namą sukasi kartu su saule – kur krenta šešėlis, ten ir vyksta darbai. Darbdaviai privalo leisti dažnesnes pertraukas, parūpinti vandens, vesti saugos instruktažus. Nepaisant to, nelaimių kartais dar pasitaiko. 

Plačiau reportaže

Panorama. Šakių rajone nustatytas pirmasis šiais metais afrikinio kiaulių maro židinys
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.