Lietuvoje

2019.06.08 08:09

Vilniuje – eitynės „Už lygybę“: tikimasi tūkstantinės minios

LRT.lt, BNS2019.06.08 08:09

Sostinėje visą savaitę vyksta didžiausias LGBT bendruomenės renginys „Baltic pride 2019“, kurių dalis – šeštadienį rengiama eisena. Policijos atstovai informuoja, kad yra pasiruošę reaguoti į bet kokias provokacijas.

Eitynių „Už lygybę“ dalyviai šeštadienį žygiuos nuo Vilniuje esančio Bernardino sodo įėjimo iki Lukiškių aikštės. Kaip internetiniame puslapyje rašo patys renginio organizatoriai, eitynės yra ne tik renginys, kuriame švenčiama tai, kuo esama, bet ir protestas, kuriuo reikalaujama lygių teisių LGBT bendruomenės nariams.

Anot rengėjų, praėjusiais metais Rygoje vykusiose eitynėse dalyvavo daugiau nei 8 tūkst. dalyvių, tikimasi, kad šiemet dalyvių skaičius bus dar didesnis.

„2016 metais eitynėse planavome 1 tūkst. dalyvių, atėjo 3 tūkst. Nuo žvaigždžių, nuo oro, nuo daug ko priklauso, žmonės apsisprendžia paskutiniu momentu. Dabar jau turime prie 5 tūkst. užsiregistravusiųjų. Aš manau, kad šiemet dalyvių skaičius sieks apie 10 tūkst.“, – BNS eitiynių išvakarėse sakė Lietuvos gėjų lygos vadovas Vladimiras Simonko.

Anot jo, daugelis kviestų dalyvauti Lietuvos politikų, valdžios atstovų nurodė negalėsiantys to padaryti dėl užimtos darbotvarkės.

„Suprantu, žinau, ypač šeštadieniais būna užimtos darbotvarkės“, – sakė V. Simonko.

Tačiau, pasak jo, eitynėse Vilniuje žada dalyvauti daugelio Europos Sąjungos šalių, taip pat JAV, Kanados ambasadoriai, Švedijos užsienio prekybos ministrė Ann Linde, Nyderlandų europarlamentarė Sophie in 't Veld (Sofi Int Veld), Škotijos vyresnių žmonių ir lygybės ministrė Christina McKelvie. 

Anot V. Simonko, dėl tvarkos ir saugumo palaikymo eitynių metu kaip visuomet bendradarbiaujama su policija.

„Policija stebi situaciją, ir jie nemano, kad šiemet bus kas nors ypatingo. Ne paslaptis, kad bus rengiamos ir dar kelios kitos akcijos, bet jos bus ne toje pačioje erdvėje kartu su mumis, taigi policija atskirs visus tuos dalykus“, - sakė V. Simonko.

Provokacijoms pasiruošę

Vilniaus apskrities VPK atstovai informavo, kad policija yra pasiruošusi užtikrinti tvarką jau ketvirtą kartą vyksiančiame renginyje. Kiek pareigūnų dirbs eitynėse jie neatskleidė, tačiau teigė, kad patruliuos tiek uniformuoti, tiek neuniformuoti pareigūnai.

Kaip LRT TELEVIZIJAI sakė sostinės policijos Viešosios tvarkos valdybos skyriaus viršininkas Saulius Klebavičius, policija eitynių metu bus pasiruošusi reaguoti į bet kokias provokacijas.

Šeštadienį taip pat organizuojamos ir kitos eitynės. Laidų vedėjas, prodiuseris Kristupas Krivickas  tuo pačiu metu rengia tradicinių šeimų eitynes. K. Krivickas į „Tradicinių šeimų eitynes“ pakvietė vaikus auginančias šeimas. Socialiniame tinkle jis teigė, kad tai – ne mitingas, o šeimų pasivaikščiojimas po parką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Migrantai Druskininkų pasienio užkardoje
Tik LRT.LT 13
Migrantai iš Kamerūno, Nigerijos ir Siera Leonės
LRT ieško sprendimų 24
Karantinas Lietuvoje
COVID-19 TRUMPAI 10