Lietuvoje

2019.06.06 15:39

Žemaitaitis įsitikinęs, kad Lenkų rinkimų akcija tikrai bus Seimo daugumoje

atnaujinta 15.49

„Tvarkos ir teisingumo“ lyderis Remigijus Žemaitaitis sako esąs įsitikinęs, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga tikrai bus Seimo daugumoje, tik neaišku, kokia forma.

Anksčiau ketvirtadienį R. Žemaitaitis pareiškė, kad jo partija sieks finansų ministro posto, tačiau tam nepritarė premjeras Saulius Skvernelis.

Dabar „tvarkiečių“ lyderis teigė, kad primygtinai nereikalaus šios pozicijos.

„Natūralu, aš pats puikiai suvokiu, kad kur yra premjeras, finansų ministras visą laiką yra jo. Reikia realiai vertinti savo situaciją“, – kalbėjo politikas.

Jis sakė, kad partija pretenduoja į du ministrų portfelius koalicinėje Vyriausybėje, o „Tvarkos ir teisingumo“ atstovai galėtų vadovauti Žemės ūkio, Kultūros ar Teisingumo ministerijoms.

Anot R. Žemaitaičio, dėl Vyriausybės sudėties turėtų būti sutarta po Joninių, pasibaigus ministro pirmininko atostogoms.

Trijų partijų pasirašytame koalicijos memorandume numatyta, kad darbą premjero pareigose tęs S. Skvernelis, o Seimo pirmininko postas atiteks „socialdarbiečiams“, nors parlamento vadovas V. Pranckietis atsistatydinti atsisako.

R. Žemaitaitis prognozavo, jog Seimo pirmininkas galiausiai pasitrauks.

„Manau, nereikės (balsavimo Seime). Aš kažkodėl jaučiu, kad nereikės“, – tvirtino parlamentaras.

Jis teigė susidaręs įspūdį, kad išrinktajam prezidentui „labai rūpi tolesnis valstybės stabilumas ir kad ta valdančioji dauguma veiktų“.

G. Nausėda pareigas pradės eiti po inauguracijos liepos 12 dieną.

Remigijus Žemaitaitis prognozavo, jog Seimo pirmininkas galiausiai pasitrauks