Naujienų srautas

Lietuvoje2015.06.29 12:55

Kaune per metus žadama panaikinti vietų darželiuose trūkumą

BNS 2015.06.29 12:55

Kauno miesto savivaldybė žada iki 2016 metų rugsėjo panaikinti vietų trūkumą miesto darželiuose: tai tikimasi padaryti steigiant naujas grupes bei teikiant pagalbą privačius darželius norintiems kurti asmenims.

Kauno miesto savivaldybė žada iki 2016 metų rugsėjo panaikinti vietų trūkumą miesto darželiuose: tai tikimasi padaryti steigiant naujas grupes bei teikiant pagalbą privačius darželius norintiems kurti asmenims.

„Norėtume pakviesti visas jaunas šeimas gyventi Kaune, nes iki 2016 metų mes pasirūpinsime jų atžalomis. Dabar visi juda labiau į Vilnių, bet Vilnius, mūsų skaičiavimais, turės 3,5 tūkst. deficitą vaikų darželiuose. Mes visus priimsime“, – pirmadienį per spaudos konferenciją kalbėjo Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Savivaldybės duomenimis, šiais mokslo metais Kauno miesto darželius lankė daugiau kaip 14 tūkst. vaikų, į miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas nepateko iš viso 739 vaikai.

„Yra numatytos trys konkrečios priemonės dėl pagalbos šeimoms. Pirmoji priemonė būtų naujų grupių steigimas tiek esamuose darželiuose, tiek daugiafunkciniuose centruose, kurių mes Kaune turime ne vieną. Antroji priemonė, kuri yra visiškai nauja ir startuoja nuo liepos 1 dienos, tai miesto parama tėvams, kurių vaikai nepateko į valstybinius darželius. Na, ir trečioji priemonė galima – miesto pagalba patalpomis, pastatais ir bendradarbiavimas su privačiais asmenimis kuriant privačius darželius“, – kalbėjo Seimo narė socialdemokratė Orinta Leiputė.

Šių metų rugsėjo 1-ajai Kaune žadama sukurti 25 naujas grupes 400 vaikų, dar 26 grupes, kurias lankys taip pat 400 vaikų, žadama sukurti 2016 metais. Taip pat nuo liepos 1 dienos įsigalioja tvarka, pagal kurią į privačius darželius vaikus leidžiantiems tėvams bus išmokamos 100 eurų kompensacijos.

Naujų grupių steigimas su jų išlaikymu miestui šiemet kainuos 650 tūkst. eurų, kitąmet – 700 tūkst. eurų. Naujos grupės bus steigiamos daugiafunkciniuose centruose esančiose laisvose patalpose, taip pat darželiuose, kuriuose yra nenaudojamų, grupėms tinkamų patalpų.

„Demografinės gimstamumo tendencijos aiškiai rodo, kad ši problema yra laikino pobūdžio, ir kol kas tikrai nėra reikalo galvoti apie brangias statybas, tačiau turime sugebėti reaguoti į besikeičiančias demografines tendencijas. Todėl mūsų tikslas yra lankstumas ir tai, kad problema būtų sprendžiama kuo racionalesniu būdu“, – kalbėjo vicemeras Simonas Kairys.

Vaikų darželiams išlaikyti Kaunas kasmet skiria 23 mln. eurų. Šiais metais kompensacijoms į darželius nepatekusių vaikų tėvams planuojama skirti 90 tūkst. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi