Lietuvoje

2019.06.06 11:06

Žemaitaitis: „tvarkiečiams“ siūloma Teisingumo ministerija, du ministrai jau dabar ieškosi darbo

Karbauskis tikisi apie 80 narių koalicijoje
Benas Brunalas, ELTA 2019.06.06 11:06

„Tvarkiečiai“ prioritetu laiko Finansų, Aplinkos, Žemės ūkio ir Teisingumo ministerijas, tačiau, kaip sako šios partijos lyderis Remigijus Žemaitaitis, tiktų, jei po derybų dėl koalicijos Tvarkai ir teisingumui atitektų ir Kultūros ministerija.

„Mes, kaip partija, esame pareiškę prioritetą kelioms ministerijoms, tai – Finansų ministerija, Aplinkos ministerija arba Žemės ūkio, ir natūraliai mums buvo pasiūlyta užimti Teisingumo ministerijos pozicijas, žvelgiant į mane kaip į partijos pirmininką. Tačiau aš sakau, kad galbūt tiktų ir Kultūros ministerija“, – Seime žurnalistams kalbėjo R. Žemaitaitis, pridurdamas, kad „tvarkiečiai“ parengė 20 darbų sąrašą, kuriuos, tvirtino jis, sieks įtraukti į Vyriausybės strategiją.

Pats R. Žemaitaitis teigia, kad į Teisingumo ministeriją nepretenduotų, nes, tvirtino politikas, labiausiai jį domina Finansų ministerija.

„Aš asmeniškai tikrai (į teisingumo ministrus. – ELTA) nepretenduočiau, ir aš manau, kad mes frakcijoje ir partijoje rastume kolegą, kuris galėtų šiandien darbuotis, jeigu tokia situacija būtų“, – sakė R. Žemaitaitis, pridurdamas, kad mato, ką konkrečiai reikia keisti Finansų ministerijoje.

Tačiau pats premjeras Saulius Skvernelis teigia nematantis R. Žemaitaičio finansų ministro pozicijoje.

„Dėl to, kad finansų ministras yra dešinioji ministro pirmininko ranka“, – paaiškino S. Skvernelis.

Visgi, kalbėjo „tvarkietis“, pagrindiniai derybų dėl postų akcentai bus sudėlioti po Joninių. Pasak jo, būtina sulaukti, kol iš atostogų grįš premjeras, ir, pažymėjo jis, galutinai išsiaiškinti, kokie ministrai dar yra pasirengę tęsti darbus. R. Žemaitaitis teigė, kad, jo žiniomis, bent jau du ministrai dabar planuoja keisti savo darbą.

„Be būsimo premjero tartis dėl ministerijų ir kokiose ministerijose būtų galima užimti pozicijas, manau, yra neetiška. Antras dalykas, neaišku, kokie ministrai dar nori likti ministerijose ir joms vadovauti. Kiek turime informacijos, bent jau du ministrai planuoja keisti savo darbą ir neketina likti ministrais“, – apibendrino politikas.

Karbauskis: tikiuosi, kad koalicijoje bus apie 80 Seimo narių

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis tikisi, kad valdančiojoje koalicijoje bus apie 80 Seimo narių.
Ketvirtadienį jis patvirtino, kad kalbamasi su kai kuriais Seimo nariais, kad koalicijoje būtų maksimaliai didelis parlamentarų skaičius. Pasak R. Karbauskio, dėl galimo prisijungimo kalbamasi su Mišrios Seimo narių grupės nariu Nagliu Puteikiu.

„Tai normalus procesas, visos frakcijos derasi, kad būtų kuo didesnės, mes šnekamės su Nagliu Puteikiu“, – sakė R. Karbauskis.
Jo teigimu, „valstiečiai“ norėtų matyti savo gretose Mišrios Seimo narių grupės narį Rimą Andrikį.

„Jeigu kolega apsispręs vienaip ar kitaip jungtis prie koalicijos, manau, kad frakcija su malonumu jį pasikvies. Tokiu atveju mūsų frakcijos ir kitos tikrai džiaugtųsi, jeigu kolega R. Andrikis ateitų“, – sakė R. Karbauskis.

Dėl Seimo nario Petro Gražulio prisijungimo prie valdančiųjų jis buvo skeptiškai nusiteikęs.

„Tikriausiai prie visų įvykių, kurie dabar vyksta, kolegai geriausia būtų likti Mišrioje Seimo narių grupėje“, – sakė R. Karbauskis.

Jis tikisi, kad valdančiojoje koalicijoje, prisijungus Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai (LLRA-KŠS), bus 4 partijos.

„Mes labai tikimės, kad koalicija bus iš 4 partijų, jeigu taip neatsitiks – koalicija vis tiek bus“, – sakė R. Karbauskis.

„Valstiečiai“, „socialdarbiečiai“, „tvarkiečiai“ nuo pastarosios savaitės iš naujo bando formuoti valdančiąją koaliciją. Pasirašiusios memorandumą, šios partijos laukia, kad prie valdančiosios daugumos prisijungtų ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga. Kaip viešai skelbiama, pasirašius naują koalicinę sutartį, numatančią kitokias ministerijų kvotas koalicijoje dalyvaujančioms partijoms, keistųsi dalis šios Vyriausybės ministrų.

ELTA primena, kad „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, dar prieš formuojant valdančiąją daugumą 2016 m., teigė, kad į koaliciją su teisėsaugos įtarimų sulaukusiomis partijomis, kaip Tvarka ir teisingumas bei Darbo partija, neitų.