Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.06 10:44

Surplys apie ŽŪM perkėlimą į Kauną: mums koją kiša komunikacija

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys sako, kad ministerijos perkėlimas į Kauną yra pažangus žingsnis, tačiau kliūtis sudaro komunikacija.

Ketvirtadienį G. Surplys susitiko su Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija, kur frakcijos narys Juozas Baublys jam uždavė klausimą, ar, kaip įvardijo parlamentaras, iš Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) išeinant darbuotojams, pavyks pasiekti tiesioginių išmokų suvienodinimo.

„(...) Virš 20 proc. kompetentingų ir patirtį turinčių specialistų jau išėjo iš darbo, o, įvairių apklausų duomenimis, iš darbo ruošiasi išeiti apie 80 proc. darbuotojų. Visa tai gali įvykti artėjant naujam finansiniam laikotarpiui, į kurį daug vilčių deda žemdirbiai, tikėdamiesi, kad bus suvienodintos tiesioginės išmokos. Ar pavyks be patyrusios komandos suvienodinti išmokas?

Tačiau G. Surplys sakė, kad šiais metais iš ministerijos išėjo mažiau darbuotojų, nei į ją atėjo dirbti.

„(...) Mes darome pažangų žingsnį ir yra perspektyvos, kad tas žingsnis leistų turėti ministeriją, kur daugiau procentų žmonių būtų turintys žemės ūkio išsilavinimą, daugiau jaunų, kompetentingų žmonių.

Mums pagalius į ratus kaišo komunikacija. Ne viskas, ką jūs girdite, yra statistiškai pagrįsta. Kalbant apie darbuotojus, kaita vyksta ne tik dėl to, kad mes keliamės į Kauną. Mes įgyvendinome reformą praėjusių metų liepą, tai dėl tos reformos išėjo dalis žmonių – nuo liepos 1 dienos išėjo 59 žmonės iki šios dienos ir atėjo 39. (...) Turime 10 paskelbtų konkursų. O nuo sausio iki šios dienos turime daugiau atėjusių nei išėjusių. Išėjo 20, atėjo 22 darbuotojai“, – kalbėjo G. Surplys.

Tuo metu frakcijos narys Simonas Gentvilas klausė, ar ne racionaliau būtų į regionus perkelti agentūras ir tarnybas, kurios tiesiogiai aptarnauja žemdirbius.

„Kodėl užsiimta ŽŪM (perkėlimu, – ELTA), kai iš esmės darbuotojai privalo būti Vilniuje? Žymiai racionaliau yra tai padaryti su tarnybomis, agentūromis. (Išrinktasis prezidentas. – ELTA) Gitanas Nausėda kalba apie didesnes savivaldų galias ir žemės klausimų perdavimą savivaldybėms, Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) decentralizavimą savivaldybėms. (...) Lygiai tą patį pakartojo praėjusią savaitę Savivaldybių asociacija. Ar turite ryžtų tas darbo vietas paskleisti po regionus?“, – klausė S. Gentvilas.

Žemės ūkio ministras į tai atsakė, kad, į Kauną perkėlus ministeriją, kartu bus perkelta ir NŽT bei Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA).

„Kalbant apie NMA ir NŽT, yra planas, kuris įrašytas Vyriausybės protokoliniame pavedime, kad, kai ŽŪM persikelia į Kauną, tada pradedamas šių agentūrų perkėlimas irgi į Kauną. Mintis, kodėl Kaunas – kad sukurtume (centrą. – ELTA), kur būtume visi po vienu stogu ir būtų patogu tiek ūkininkams, tiek tiems, kurie turi reikalų su ŽŪM, vienoje vietoje susitvarkyti visus reikalus“, – kalbėjo G. Surplys.

ELTA primena, kad tikslas išnagrinėti ŽŪM perkėlimo į Kauną galimybes buvo numatytas Vyriausybės programoje. Ją norėta perkelti kartu su pavaldžiomis organizacijomis, tačiau, joms pasipriešinus, šios minties laikinai atsisakyta.

ŽŪM teigia, kad ministerijos perkėlimas sudarys galimybes peržiūrėti nusistovėjusias valdymo tvarkas ir procedūras, o procesų efektyvinimas turėtų sutaupyti valstybės lėšų.

ŽŪM skaičiavimais, ministerijos perkėlimas į Kauną atsieis per 1 mln. eurų, o atsipirkti turėtų per 5–6 metus. Planuojama, kad visa ministerija į Kauną bus perkelta kitąmet. Tiesa, perkėlimą kritikuoja kai kurie ekonomistai, ūkininkai ir ŽŪM pavaldžių įmonių darbuotojai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi