Lietuvoje

2015.09.08 13:45

J. Boehneris: JAV remia Lietuvos „besitęsiančią kovą su kai kuriais iš kaimynų“

BNS2015.09.08 13:45

JAV remia Lietuvos „besitęsiančią kovą su kai kuriais iš kaimynų“, sako Lietuvoje viešintis JAV Atstovų rūmų pirmininkas Johnas Boehneris.

JAV remia Lietuvos „besitęsiančią kovą su kai kuriais iš kaimynų“, sako Lietuvoje viešintis JAV Atstovų rūmų pirmininkas Johnas Boehneris.

„Vizitas į Lietuvą yra puikus, aš daug sužinojau apie iššūkius, su kuriais susiduria jūsų šalis, ir patvirtinau mūsų paramą Lietuvos žmonėms ir besitęsiančiai kovai su kai kuriais iš jūsų kaimynų“, – pirmadienį žurnalistams sakė J. Boehneris, apžiūrėjęs prie Seimo kaip laisvės kovos atminimą paliktas barikadas – Sausio 13-osios memorialą.

„Tai labai svarbus įvykis Lietuvoje, labai svarbus vizitas, tai JAV parodymas, kiek jie susirūpinę mūsų regionu. JAV visada buvo tas partneris, kuris palaikė mus ypatingai sunkiu momentu. Mes tikrai aptarėme labai daug temų, susijusių su saugumo klausimais, energetika, bendrąja užsienio politika, ir labai tikimės, kad po šių susitikimų mūsų bendradarbiavimas dar labiau sustiprės“, – po susitikimo su JAV Atstovų rūmų pirmininku žurnalistams sakė Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

Klausiama, ar per susitikimą kalbėta apie realią Rusijos puolimo grėsmę, L. Graužinienė sakė, kad delegacijos atstovai „išsakė susirūpinimą“.

„Pirmininkas matė, kiek arti Kaliningradas, kiek arti siena, ir jie labai gerai supranta, kokios yra šių dienų techninės, karinės galimybės konflikto atveju iš Rusijos pusės, ir jie tikrai išsakė susirūpinimą“, – pabrėžė Seimo pirmininkė.

Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis žurnalistams sakė, kad JAV delegacijos vizitas Lietuvoje visų pirma yra „politinis signalas Maskvai“.

„Visų pirma tai politinis signalas Maskvai, nes jis (J. Boehneris) atstovauja visai Amerikos tautai – ir kairiesiems, ir dešiniesiems. Ir būtent Kongresas priims svarbiausius sprendimus, jei jų kada nors reikės. Taip pat tai tam tikras priminimas administracijai, kad Lietuvą reikia ginti. Jis pavadino Lietuvą svarbiausia partnere regione, ir tai, kad jis pas mus praleido tris dienas ir pradėjo savo europinį turą nuo mūsų, yra labai daug“, – sakė ambasadorius.

Klausiamas, ar JAV Atstovų rūmai remia sprendimą dislokuoti sunkiąją ginkluotę Europos rytinėje dalyje, ambasadorius atsakė teigiamai ir pridūrė: „Jis (J. Boehneris) sako: grįžęs pakalbėsiu, su kuo reikia“.

J. Boehnerio ir septynių jį lydinčių JAV Kongreso narių vizitas Lietuvoje truko tris dienas.

J. Boehneris Atstovų rūmų pirmininku išrinktas 2010 metais, tai jau trečioji politiko kadencija šiame poste.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.