Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.06 09:57

Pranckietis sprendimo nekeičia: iš pareigų nesitrauks, pasiruošęs nepasitikėjimo procedūrai

atnaujinta 10.49

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako iš posto nesitrauksiąs. Aiškindamas savo apsisprendimą jis teigia, kad Seimo pirmininko pozicija nėra partinis susitarimas. V. Pranckietis tikina, kad jam palaikymą išreiškė ne vienas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos skyrius Lietuvoje. Jo tvirtinimu, ir „valstiečių“ frakcijoje yra žmonių, kurie turi stuburą ir jį palaiko.

„Raginimas trauktis yra jų teisė. Bet tų manančių turėtų būti ne mažiau kaip 71 Seime. Aš eisiu į Seimą pasitikrinti pasitikėjimo. Tai yra normali teisinė procedūra. Jei bus tokios iniciatyvos, aš eisiu pasitikrinti į Seimą. Kalbėti apie tai, kad aš turiu savarankiškai pasitraukti iš kėdės todėl, kad kažkas su kažkuo susitarė, tikrai ne. Pirmiausia Seimo pirmininkas yra Seimo susitarimas, ne partinis susitarimas“, – Eltai teigė Seimo pirmininkas.

Pasak Seimo pirmininko, palaikymą jis turi ne tik LVŽS frakcijoje ir opozicijoje, – ne vienas LVŽS skyrius Lietuvoje jam išreiškė palaikymą.

„Frakcijoje tikrai yra mane palaikančių žmonių, ir ten tikrai yra daug žmonių, turinčių stuburą (...) Lietuvoje LVŽS skyriai yra, kurie parašė man asmeniškai palaikymą, bet taip pat yra skyriai, kurie palaiko, bet nedrįsta parašyti“, – teigė jis.

Paklaustas, ar yra asmeniškumų šiame konflikte, V. Pranckietis teigė, kad taip.

„Taip, ir tai aiškiai yra matoma. Ir tai matoma jau dveji metai. Aš neturiu asmeninių santykių su Ramūnu Karbauskiu, bet, akivaizdu, jis turi kažkokių asmeninių jausmų (...) mano atžvilgiu. Aš noriu būti žodžio žmogus... Jeigu Seimas balsuos kitaip, aš jokio įsikabinimo į Seimo pirmininko kėdę neturiu. Viskas turi vykti pagal Seimo statuto procedūras“, – teigė jis.

Seimo vadovas, vertindamas derybų dėl naujos koalicijos metu keliamus reikalavimus, griežtai pabrėžia – „socialdarbiečių“ keliami poreikiai yra pertekliniai, o „valstiečių“ derybininkai žada tai, ko ir patys neturi. Tai, pasak jo, valstybėje programuoja nestabilumą.

„Jie neturi tokios teisės prašyti Seimo pirmininko posto, sukūrimas tokių taisyklių (kad Seimo vadovo postas priklauso antrai pagal dydį frakcijai valdančiojoje daugumoje. – ELTA), kurių niekur nėra, yra tik kažkokios praktikos, kuri yra buvusi, prisitaikymas (...) Nestabilumą kuria pertekliniai reikalavimai. Kažkoks dabar užsispyrimas, kad mes norime to, ko neturime, o kita pusė pasižada duoti tai, ko ir neturi. Vieni prašo, ko negali prašyti, kiti siūlo, ko neturi. Tam, kad turėtų, turi būti nepasitikėjimo procedūra“, – sakė V. Pranckietis.

V. Pranckietis teigia, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkui laikas pasitikrinti pasitikėjimą LVŽS. Pasak parlamento vadovo, žmogus, vadovaujantis partijai ir nesugebantis jos atvesti į siekiamus rezultatus, turi pasitikrinti pasitikėjimą.

„Aš skatinčiau pasitikėjimą pirmiausia surengti taryboje dėl to, ką buvo žadėjęs R. Karbauskis ir ką jau padarė premjeras, taryboje pasitikrinti pasitikėjimą slaptu balsavimu. Lygiai tą patį turėjo daryti R. Karbauskis po trečių rinkimų. Žmogus, vadovaujantis partijai ir nesugebantis jos atvesti į siekiamus rezultatus, turi pasitikrinti pasitikėjimą“, – Eltai sakė V. Pranckietis.

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi