Lietuvoje

2019.06.06 08:48

Karbauskis: manau, kad Lenkų rinkimų akcija prisijungs prie formuojamos koalicijos

tikisi, kad Pranckietis pasitrauks pats

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigia, kad daugelis „valstiečių“ rinkiminių nuostatų su Lietuvos lenkų rinkimų akcija - Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) sutampa ir, pakalbėjęs su pastarosios frakcijos nariais, tiki, jog pastarieji nuspręs prisijungti prie derybų dėl valdančiosios koalicijos formavimo.

„Aš jaučiu, kad tas sprendimas turėtų būti teigiamas iš tų pokalbių, kurie buvo su frakcijos nariais ir su pirmininku“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė R. Karbauskis.

Pasak „valstiečių“ lyderio, galutinio sprendimo laukiama penktadienį.

„Nei jie yra nusivylę, nei mes esam nusivylę tuo, kas vyksta“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Pasak jo, LLRA-KŠS labai dažnai iki šiol rėmė valdančiosios daugumos sprendimus, tad darbas kartu būtų logiškas pasirinkimas.

„Mes turėsime ką pasakyti rinkėjams, o rinkėjai turės ką vertinti“, – teigė LVŽS lyderis.

Trečiadienį premjeras Saulius Skvernelis Vyriausybėje taip pat pareiškė manąs, kad LLRA-KŠS sutiks jungtis prie valdančiosios koalicijos.

„Aš manau, kad dėl svarbiausių dalykų galime susitarti“, – kalbėjo ministras pirmininkas.

Balsuojant dėl V. Pranckiečio balsų gali ir pritrūkti

R. Karbauskis pripažįsta, kad balsuojant dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atstatydinimo balsų gali pritrūkti, bet tikisi, kad parlamento vadovas partijoms pasirašius naują koalicijos sutartį trauktųsi pats.

„(V. Pranckiečio – BNS) reakcija buvo į memorandumą, ne koalicinę sutartį, tikiuosi, kai bus sudaryta koalicinė sutartis, bus aišku, kiek Seimo narių yra suvienyta koalicijoje, ir Seimo pirmininkas galbūt labai gerai pagalvos, ar verta eiti į tas procedūras, ar verta tapti tuo Seimo pirmininku, kuris atstovaus pačiam sau“, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė R. Karbauskis.

„Opozicija paskelbė, kad nedalyvaus balsavime, jei pritrūktų vieno kito balso balsuojant (dėl atstatydinimo – BNS), Seimo pirmininkas du-tris Seimo narius atstovautų, labai keista būtų situacija“, – kalbėjo „valstiečių“ vadovas.

Po prezidento rinkimų „valstiečiai“ ėmėsi iš naujo formuoti valdančiąją daugumą ir praėjusią savaitę pasirašė memorandumą dėl koalicijos su Lietuvos socialdemokratų darbo partija bei „Tvarka ir teisingumu“. Šios partijos taip pat laukia prisijungiant Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovų.

Koalicijos memorandume numatyta, kad ministru pirmininku toliau siūlomas Saulius Skvernelis, o Seimo pirmininko postas atitenka „socialdarbiečiams“. 

„Valstiečių“ deleguotas Seimo pirmininkas V. Pranckietis atsistatydinti atsisako.

„Derybos vyksta, prie derybų turėtų prisijungt, jei penktadienį taryboje patvirtins šį klausimą, Lietuvos lenkų rinkimų akcija, ir tikiuosi kad kitą savaitę jos baigsis“, – apie derybų procesą sakė R. Karbauskis.