Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.06 06:52

Seime – trečias bandymas įteisinti baudas už tyrimų komisijų reikalavimų nevykdymą

ELTA 2019.06.06 06:52

Seimas ketvirtadienį jau trečią kartą bandys įteisinti atsakomybę už laikinųjų tyrimo komisijų reikalavimų nevykdymą.

Šių metų gegužės 16 d. opozicijai atsisakius dalyvauti balsavime, to nepavyko padaryti. Už tai numatančias Administracinių nusižengimų kodekso pataisas balsavo 59 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš, 1 parlamentaras susilaikė.

Antras bandymas buvo gegužės 30 d., tačiau sprendimo irgi nepavyko priimti. Už kodekso pataisas balsavo 56 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš, susilaikė 1 parlamentaras.

Už laikinųjų tyrimų komisijų reikalavimų nevykdymą siūloma bausti asmenis nuo 150 iki 600 eurų ir juridinių asmenų vadovus ar kitus atsakingus asmenis - nuo 300 iki 900 eurų.

Tokių baudų, pagal projektą, galima susilaukti už nepateikimą Seimo laikinosios tyrimo komisijos reikalavimu dokumentų, duomenų, informacijos, žinių ar kitos medžiagos arba klaidingų ar tikrovės neatitinkančių informacijos ar duomenų pateikimą, atsisakymą pateikti paaiškinimą, vengimą atvykti į komisijos posėdį ar kito teisėto komisijos reikalavimo nevykdymą.

Pagal svarstomą projektą, už tokį administracinį nusižengimą, padarytą pakartotinai, numatoma bauda asmenims nuo 550 iki 900 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims - nuo 850 iki 5000 eurų.

Šiuo metu galiojančiame kodekse nėra aiškiai reglamentuota administracinė atsakomybė už komisijos teisėtų reikalavimų nevykdymą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi