Naujienų srautas

Lietuvoje2015.06.29 11:52

L. Graužinienė apie JAV atstovų vizitą: jie susirūpinę mūsų regiono saugumu

ELTA 2015.06.29 11:52

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Atstovų rūmų pirmininko Johno Boehnerio ir jo vadovaujamos delegacijos vizitą Lietuvoje įvertino kaip labai svarbų įvykį. 

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Atstovų rūmų pirmininko Johno Boehnerio ir jo vadovaujamos delegacijos vizitą Lietuvoje įvertino kaip labai svarbų įvykį. 

„JAV rodo, kad jie susirūpinę mūsų regionu. JAV visada buvo partneris, kuris palaikė mus ypatingai sunkiu metu. Aptarėme daug temų, susijusių su saugumo klausimais, energetika ir bendrąja užsienio politika. Labai tikimės, kad po šių susitikimų mūsų bendradarbiavimas dar labiau sustiprės“, – po susitikimo su JAV delegacija žurnalistams sakė L. Graužinienė.

Seimo vadovės teigimu, svečiai išreiškė susirūpinimą dėl mūsų regiono saugumo.

„JAV Atstovų rūmų pirmininkas matė, kaip arti yra Kaliningradas, kaip arti siena. Jis gerai supranta, kokios yra šių dienų karinės galimybės iš Rusijos pusės ir išreiškė susirūpinimą“, – sakė L. Graužinienė.

Pirmadienį Seime JAV Kongreso delegacija susitiko su Seimo vadovybe. Vėliau svečiai apsilankė Seimo Pirmininko kabinete, prie 1991 m. sausio įvykius menančių barikadų susipažino su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo istorija.

Kvietimą J. Boehneriui atvykti į Lietuvą dar 2011 m. įteikė tuometė Seimo Pirmininkė Irena Degutienė.

Pirmąją vizito dieną, šeštadienį, JAV Atstovų rūmų delegacija susitiko su Prezidente Dalia Grybauskaite.

J. Boehneris – Respublikonų partijos narys, į parlamentą pirmą kartą išrinktas 1990 m. 2011 m. sausio 5 d. išrinktas JAV Atstovų rūmų pirmininku. 2013 m. sausio 3 d. – perrinktas antrai kadencijai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi