Lietuvoje

2019.06.05 21:41

Rekordiniai karščiai paveikė darbą mokyklose – iš klasių keliasi į lauką

Užfiksuotas birželio penktos dienos karščio rekordas per daugiau kaip šimtą metų. Trečiadienį buvo per 30 laipsnių. Iki šiol aukščiausia birželio penktos dienos temperatūra buvo užfiksuota 1905 metais Vilniuje – 29,6 laipsniai. Dėl karščio mokyklose trumpinamos pamokos, o tos, kurios vyksta, perkeliamos į lauką. Gydytojai vis dažniau pagalbą teikia sunegalavusiesiems dėl karščio.

Šiaulių Didždvario gimnazijos moksleivių pamoka – aktų salėje. Užsiėmimas vyktų priestate, bet šis per daug įkaito, todėl teko grįžti į senesnes gimnazijos patalpas. Rytoj pamokos taip pat vyks klasėse, bet dėl karščių bus trumpesnės.

„Tos klasės, kurios yra trečiame aukšte, iš tikrųjų prikaista ir apie vidurdienį ten tikrai gal būti lyg pirtis, žinoma, iš tokių klasių mes keliamės į skaityklą ar salę“, – pasakoja Roma Pupinytė, Šiaulių Didždvario gimnazijos direktoriaus pavaduotoja.

Pamokas vesti, kur vėsiau, arba jas trumpinti rekomenduoja Sveikatos apsaugos ministerija. Rekomendacijų gyventojams turi ir medikai – vis dažniau padėti sunegalavusiesiems dėl karščio vykstantys medikai įspėja vartoti daug skysčių – suaugusiam žmogui bent du litrus kasdien, vilkėti natūralaus audinio laisvus rūbus, nedirbti saulėje, užsidėti kepurę.

„Su nerimu laukiu savaitgalio – bus pakankamai šilta, ypač jaunesni žmonės drąsiai jaučiasi prie vandens, apsipalaiduoja ir pavartoja ne mineralinio vandens ir kyla pavojai dėl tokio elgesio“, – sako Greitosios medicinos pagalbos stoties dispečerinės vadovas Vytenis Keršys.

Olimpietė Vaida Žusinaitė treniruoja bėgimo entuziastes. Pasak bėgikės, kartais ribas, kada dar gali bėgti, peržengia ir profesionalai todėl ypač atslinkus karščiams mėgėjai turi būti labai atsargūs.

„Geriau atbėgti lėčiau, bet nepakenti sveikatai. Varžybose tikrai nėra gėdinga supratus, kad kažkas vyksta su organizmu sustoti, pailsėti“, – tvirtina bėgikė.

Trečiadienį – ir pasaulinė bėgimo diena, ir karščio rekordų Lietuvoje diena. Šalyje užfiksuota aukščiausia – 30 laipsnių temperatūra. Iki šiol aukščiausia birželio penktos dienos temperatūra registruota 1905-aisias, kai kaitino  29,5 laipsnių karštis.

Plačiau – reportaže (nuo 5 min.).