Lietuvoje

2019.06.05 16:57

Pranckietis su Kaczynskiu sutarė intensyvinti šalių susitikimus

BNS2019.06.05 16:57

Varšuvoje trečiadienį viešintis Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis susitikime su Lenkijos valdančiosios partijos „Teisė ir teisingumas“ lyderiu Jaroslawu Kaczynskiu sutarė intensyvinti šalių susitikimus.

Kaip pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius, valandą trukusio susitikimo metu buvo aptarta tautinių mažumų padėtis, „pokalbyje abi pusės sutiko, kad dabar Lietuvos ir Lenkijos santykiai yra geri, nėra kertinių problemų ar nesutarimų“.

Anot pranešimo, „dar labiau šiltinti draugystę sutarta intensyvinant šalių susitikimus ir bendrų renginių organizavimą“.

Politikai aptarė atnaujintos Dvišalės parlamentinės asamblėjos veiklą, tikisi, kad bendradarbiavimas „netrukus duos rezultatų ir postūmį santykių plėtrai“.

Abi šalys sutarė, kad tiek lenkams Lietuvoje, tiek lietuviams Lenkijoje turi būti užtikrintos vienodos teisės.

Pokalbio metu buvo sutarta, kad partijų bendradarbiavimas yra taip pat labai svarbus, todėl tikimasi santykius palaikyti ir politiniame lygmenyje, sakoma pranešime.

Lietuvos ir Lenkijos santykius pastarąjį dešimtmetį temdė nesutarimai dėl tautinių mažumų padėties, bet jau porą metų jaučiamas diplomatinis atšilimas: padažnėjo aukštų vadovų vizitai, vasarį po dešimties metų pertraukos darbą atnaujino Lietuvos ir Lenkijos parlamentų asamblėja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt