Lietuvoje

2019.06.05 16:10

Nusižengimo neįžvelgė: ambasadorius Remigijus Motuzas grįžta dirbti į Maskvą

atnaujinta 16.19
LRT.lt2019.06.05 16:10

Užsienio reikalų ministerija baigė vidinį tarnybinį patikrinimą, kurio metu išnagrinėjo Specialiųjų tyrimų tarnybos pateiktą informaciją apie galimą ambasadoriaus Rusijos Federacijoje Remigijaus Motuzo tarnybinį nusižengimą, rašoma ministerijos pranešime.

Užsienio reikalų ministerijos komisija nenustatė objektyvių aplinkybių, kurios leistų teigti, kad R. Motuzas išreiškė prioritetą privatiems interesams ir vadovavosi ne Europos Sąjungos Vizų kodekso tiksliais ir siekiais. Komisijos išvada – R. Motuzas nepadarė tarnybinio nusižengimo.

R. ir T. Nasyrovų pateikti prašymai Šengeno vizai gauti buvo išnagrinėti laikantis visų Vizų kodekse numatytų procedūrų ir reikalavimų, vizos jiems išduotos teisėtai.

Vadovauti Lietuvos ambasadai Rusijos Federacijoje R. Motuzas grįžta kitą savaitę.

LRT.lt primena, kad balandį R. Motuzas atšauktas konsultacijoms į Lietuvą, nes tapo pažeidžiamas.

Toks sprendimas priimtas dėl dviejų priežasčių – ambasadoriaus apklausos ikiteisminiame tyrime dėl vizos išdavimo ir grasinimų ambasadoriui dėl Sausio 13-osios bylos, teigia ministerijos atstovai. 

„Ambasadorius atšaukiamas konsultacijoms dėl pažeidžiamumo, kuriuos lemia grasinimai, kurių sulaukė ambasada, ambasados darbuotojai ir ambasadorius po Sausio 13-osios bylos nuosprendžio“, – BNS tuomet sakė užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.

Primename, kad kovo 31 dieną iš anoniminio adresato ru5sian.patriot@yandex.ru Lietuvos ambasada Maskvoje gavo grasinantį laišką. Jame neįvardyti asmenys, prisistatantys Rusijos spectarnybų veteranais ir patriotais, ragina ambasados darbuotojus per mėnesį išvykti iš Maskvos, kitaip kils grėsmė jų ir šeimos narių laisvei ir saugumui. „Kovo pabaigoje ambasadoje į el. paštą gautas laiškas, kurį pasirašė Rusijos specialiųjų tarnybų veteranai, teigiantys ir grasinantys, kad per mėnesį Maskvą privalo palikti ambasados kolektyvas ir jų artimi žmonės, nes jų saugumui kyla grėsmė.

Tad mūsų ambasada kreipėsi su nota į Rusijos Užsienio reikalų ministeriją, bet tokio tinkamo atsakymo nesulaukta. Tad mes toliau reaguosime. Tačiau noriu pabrėžti, kad tai nesusiję su vizos išdavimo istorija, tai tiesiog papildomas faktorius, kuris verčia gal kiek atsargiau elgtis ir apsaugoti asmenį“, – LRT TELEVZIJAI tuo metu teigė ministras.

„Kadangi vyksta tyrimas, yra tas specialiojo liudytojo statusas ir kadangi tai susiję su Rusija tam tikra prasme, tai ambasadorius gali būti pažeidžiamas. (...) Galbūt jam reikėtų kurį laiką nevykti į tą šalį“, – tuo metu sakė ministras.

„Byloje dėl neskaidraus vizų išdavimo specialiuoju liudytoju apklaustas Lietuvos ambasadorius Rusijoje R. Motuzas tampa pažeidžiamas ir meta šešėlį diplomatinei tarnybai“, – tuo metu rašyta prezidentės spaudos tarnybos išplatintame pranešime.

Specialiojo liudytojo statusas asmeniui suteikiamas, kai jis apklausiamas apie savo veiksmus, bet pagrindo įtarimams pareikšti nėra.

Teisėsauga tyrime dėl prekybos poveikiu yra pareiškusi įtarimus buvusiam ilgamečiam diplomatui Rimantui Šidlauskui, Rusijos piliečiui, banko savininkui Rinatui Nasirovui ir verslininkui Albinui Bieliauskui.

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt