Lietuvoje

2019.06.05 16:34

Skvernelio reakcija į Kirkilo užmojus dėl SADM: jokių pažadų negaliu dalinti

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad pasirodžiusių kalbų, jog socialinės apsaugos ir darbo ministro postas formuojant naują Vyriausybę garantuotai atiteks „socialdarbiečiams“, nereikėtų vertinti, nes pagrindinių sprendimų dar nėra, o viešojoje erdvėje, pasak premjero, yra tik diskutuojama apie koalicijos partnerių prioritetus.

„Kol nėra apskritai sprendimų dėl koalicijos, tai girdimi tik bendrojo pobūdžio pokalbiai: kokios preferencijos būtų, ko norėtų, ir jokių pažadų aš niekam negaliu žadėti ir dalinti, kadangi nėra sprendimų apskritai nei dėl koalicijos, nei dėl koalicinės Vyriausybės“, – trečiadienį Vyriausybėje sakė S. Skvernelis.

Pasak ministro pirmininko, šiuo metu koncentruotis reikėtų ne į konkrečių postų dalybas, o į Vyriausybės programos įgyvendinimą.
„Ne postai yra esminiai dalykai, o Vyriausybės programos įgyvendinimas ir kokios idėjos, kokie žmonės tai gali daryti – ar tie, kurie šiandien yra, pajėgūs toliau dirbti, ar ne“, – konstatavo premjeras.

Pasak S. Skvernelio, reikėtų nuo klausimų apie konkrečius ministrų portfelius artimiausiam laikui atsiriboti, nes yra svarbesnių darbų.
„Čia yra visiškai kitos eilės klausimas, ir nemanau, kad dvi artėjančias savaites jis apskritai bus aktualus, kalbant apie ministerijas ir postus“, – teigė S. Skvernelis.

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) lyderis, parlamentaras Gediminas Kirkilas antradienį tikino, jog premjeras S. Skvernelis sutiko, kad „socialdarbiečiams“ atitektų Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

„Iš esmės ministras pirmininkas sutinka su tuo, kad tai priklausytų mums, „socialdarbiečiams“, – antradienį žurnalistams sakė G. Kirkilas.

S. Skvernelis tikisi, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) sutiks jungtis prie valdančiosios koalicijos. Artėjant penktadieniui, kada LLRA-KŠS turi apsispręsti, ar pradėti derybas dėl prisijungimo prie valdančiosios daugumos, premjeras nepagailėjo gražių žodžių šios politinės jėgos atžvilgiu. Pasak Vyriausybės vadovo, jei Valdemaro Tomaševskio vedama Lenkų rinkimų akcija ir toliau vadovausis principais, o ne „institucine atmintimi“, formuojama valdančioji koalicija turėtų plėstis iki 4 politinių jėgų.

„Tai yra žmonės, kurie laikosi žodžio, turi labai aiškius vertybinius principus, su kuriais galima kalbėtis, kurie iš karto pasako, ar jiems yra priimtina arba nepriimtina, kurie pakankamai daug sprendimų padarę, kad valstybėje įvyktų pokyčiai – jų balsai buvo labai svarbūs.

Tai jeigu bus toks nusiteikimas, bus vadovaujamasi tokiais principais – labai aiškiais, konkrečiais, vertybiniais, siekiant konkretaus rezultato – tai ji turėtų sutikti. Jeigu jie turės tą institucinę atmintį, kai jiems teko dirbti anksčiau vykdomojoje valdžioje, – gali būti visko“, – po Vyriausybės posėdžio sakė premjeras, pridurdamas, kad pats mano, jog koalicinis susitarimas su LLRA-KŠS pavyks.

„Aš manau, kad dėl svarbiausių dalykų galime susitarti“, – kalbėjo premjeras.

„Valstiečiai“, LSDDP, „tvarkiečiai“ nuo pastarosios savaitės iš naujo bando formuoti valdančiąją koaliciją. Pasirašiusios memorandumą, šios partijos laukia, kad prie valdančiosios daugumos prisijungtų ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga. Pasirašytame trijų partijų memorandume pažymima, kad dabartinis premjeras Saulius Skvernelis savo postą turėtų išlaikyti, o Seimo pirmininko postą siūlys Socialdemokratų darbo partija.