Lietuvoje

2019.06.05 14:10

Liberalai: nesusiformavus koalicijai, reikėtų rengti pirmalaikius rinkimus

susitiko su Nausėda; atnaujinta 14.25
Saulius Jakučionis, BNS2019.06.05 14:10

Su išrinktuoju prezidentu Gitanu Nausėda susitikę Seimo liberalai sako, kad „valstiečiams“ nepavykus suformuoti valdančiosios daugumos, reikėtų rengti pirmalaikius rinkimus.

„Jei susidaro visiškai patinė situacija Seime ir nėra veikiančios daugumos, pirmalaikiai rinkimai būtų labai logiškas, racionalus sprendimas“, – žurnalistams trečiadienį sakė opozicijos lyderė, Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Jai antrino partijos pirmininkas Eugenijus Gentvilas: „Kartais toks nukirtimas, griežtesnis, aiškesnis sprendimas būtų valstybei naudingesnis, negu murkdymasis valstybei purve“.

Dėl valdančiosios koalicijos šiuo metu derasi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija bei „Tvarka ir teisingumas“. Šios partijos laukia prie daugumos prisidedant Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos.

Politikai tikisi dėl koalicijos sutarti kitą savaitę.

Opozicijos lyderė teigė, kad derybų procesas rodo valdančiųjų pakrikimą ir tai, jog pokalbiai „akivaizdžiai stringa“.

Pasak jos, pirmalaikiai rinkimai galėtų vykti pavasarį. 

Liberalai taip pat apkaltino „socialdarbiečius“ šantažuojant partnerius.

V. Čmilytė-Nielsen sakė, kad jie „nesibodi veiksmų su šantažo elementais ir tai daro didelę įtaką ir stabdo efektyvų darbą“.

E. Gentvilas tvirtino, kad Gedimino Kirkilo vadovaujama partija „bando griebti, ką dar įmanoma griebti“, nes supranta riziką būti neperrinktiems.

„Tada stabilumas valstybėje neberūpi. Rūpi, ką tu dar per pusantrų metų spėsi praryti“, – kalbėjo Liberalų sąjūdžio pirmininkas.

Jis taip pat nurodė atsakęs G. Nausėdai, kad liberalai prie valdančiosios koalicijos nesiburtų.

Koaliciją formuojančių partijų memorandume numatyta, kad ministru pirmininku toliau bus Saulius Skvernelis, o Seimo pirmininko postas atitektų „socialdarbiečiams“.

S. Skvernelis atsakymą dėl tolesnio darbo žada pateikti išrinktojo prezidento inauguracijos dieną liepos 12-ąją.