Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.05 13:22

Aplinkos ministro iniciatyva – tarnybinis tyrimas dėl dingusios Zobovo meškos

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika trečiadienį inicijavo tarnybinį tyrimą dėl dingusios Nikolajaus Zobovo valdomo „Ąžuolyno meškučių cirko“ meškos.

„Man kelia susirūpinimą, kaip tiek laiko specialistai, inspektoriai, tarnybos, kurios turi visus įrankius, vilkino situaciją ir galiausiai veiksmai nevyksta. Mes turime atsakyti visuomenei, kas čia buvo padaryta blogai“, – BNS sakė K. Mažeika.

Tyrimo metu bus vertinamas Aplinkos apsaugos departamento direktoriaus pavaduotojo Andriaus Kairio elgesys. Ministras K. Mažeika mano, kad jis nesiėmė aktyvių veiksmų, kad situacijos būtų galima išvengti. 

„Jis turėjo ne nuolaidžiauti, o vykdyti pavedimą. Tai yra jo pagrindinė funkcija. Jis nėra naujas darbuotojas, puikiai žino situaciją ir man buvo keista, kad jis elgėsi nuolaidžiai“, – teigė ministras. 

Apie dingusią mešką Kviną antradienį BNS patvirtino Aplinkos apsaugos departamentas. Meškos dingimo faktas užfiksuotas gegužės 27 dieną, kai buvo vykdomi patikrinimai cirko voljeruose.

„Kai gyvūnų teisių organizacija surado galimybę tą meškutę perkelti į Vokietiją, lyg ir jau turėjo vykti tos meškutės paėmimas, bet tos meškutės nėra“, – sakė K. Mažeika. 

„Mes Lietuvoje neturime patalpų, kur būtų galima laikyti konfiskuotą gyvūną. Dabar yra kuriamas gyvūnų reabilitacijos centras, bet jis dar nėra veikiantis“, – pridūrė jis.

Manoma, kad meška gali būti neteisėtai išvežta į užsienį, todėl kreiptasi ir į Muitinės departamentą. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba meškos išvežimui leidimo nėra davusi.

„Ąžuolyno meškučių cirko“ savininkas N. Zobovas neigė, kad meška Kvina dingo, tačiau, kur meška yra dabar, jis neatskleidė. 

Ministras K. Mažeika teigia, kad tyrimo metu paaiškės, kur dingo meška Kvina. Ruošiamasi apklausti ir N. Zobovą.

„Jis turės atsakyti į tuos klausimus. Mes vertinsim situaciją ir kelsim klausimą dėl jam suteiktos teisės auginti ir laikyti tokius gyvūnus“, – sakė ministras.

Pasipiktino gyvūnų teisių organizacija

Dingus meškai, aplinkosaugos institucijų neveiklumu pasipiktino Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija, kuri turėjo mešką išgabenti į kitoje šalyje esantį meškų rezervatą. 

„Yra didelė gėda dėl tokio institucinio neįgalumo, nemokėjimo ir nesugebėjimo atlikti savo pareigų gyvūnų ir visuomenės apsaugos atžvilgiu“, – teigė organizacijos vadovė Brigita Kymantaitė.

Anot jos, pernai metų pabaigoje buvo susitarta su N. Zobovu, kad dvi jam priklausančios meškos Kvina ir Vipas iškeliaus į Europoje esantį meškų rezervatą.

Pernai „Ąžuolyno meškučių cirkas“ dėl netinkamo gyvūnų laikymo buvo nubaustas 15 eurų bauda.

Tuo metu veterinarijos specialistai kartu su aplinkosaugininkais nustatė, kad į gastroles gabenami gyvūnai laikomi nepakankamo ploto narvuose ir voljeruose. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi