Lietuvoje

2019.06.05 10:01

Linkevičius patvirtino: Nausėdos pirmasis vizitas – iš karto po inauguracijos į Lenkiją

atnaujinta 10.20
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2019.06.05 10:01

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį toliau tęsia susitikimus su šalies politikais.

Trečiadienio rytą į prezidentūrą atvyko užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Po susitikimo su naujuoju prezidentu ministras L. Linkevičius sakė, kad aptarė pagrindines užsienio politikos kryptis, trumpai paminėtos strategijos ir prioritetai. 

Ministras patvirtino, jog pirmojo vizito G. Nausėda vyks į Lenkiją, jis suplanuotas iš karto po inauguracijos, liepos 16 dieną.

„Jau prasidėjo pirmi užsienio kontaktai, telefoniniai pokalbiai. (...) Liepos 16 pirmasis vizitas į užsienį, į Lenkiją. O vėliau bus kitų kontaktai“, – po susitikimo sakė Linkevičius.

Paklaustas, ar susitikimo metu buvo aptartos L. Linkevičiaus galimybės toliau eiti ministro pareigas, politikas sakė, kad apie tai plačiau diskutuota nebuvo, sprendimai šiuo klausimu priimami ne prezidentūroje.

„Nekalbėjome apie jokias kadrines galimybes, nes tai sprendžiama visai kitur“, – trumpai atsakė dabartinis ministras.

Anot L. Linkevičiaus, po pokalbio su G. Nausėda atrodo, kad strateginės kryptys užsienio politikoje kisti neturėtų.

„Taktinių niuansų, žinoma, gali būti, tačiau strategiškai politika keistis neturėtų. Aš asmeniškai tikiuosi nuoseklumo ir tęstinumo“, – apie užsienio politikos kryptis kalbėjo L. Linkevičius.

Pasiteiravus, ar buvo kalbama apie Lietuvos santykius su Baltarusija, šalimi, su kuria naujasis šalies vadovas santykius nori stipriai keisti, L. Linkevičius sakė, kad detaliau pakalbėti pritrūko laiko, buvo aptarti tik tam tikri niuansai.

„Vardinta buvo daug kas, tačiau giliau aptarti būtent per pirmąjį pokalbį, vargu, ar reikėtų tikėtis“, – teigė ministras.

Ar susitikime buvo aptartos būsimos politikos su Rusija gairės? L. Linkevičiaus teigimu, pokalbyje šios temos neišvengta, tačiau esminiai dalykai ir Lietuvos pozicija šiuo atveju keistis neturėtų.

„Kryptis, nemanau, kad gali keistis. Galbūt tik taktiniai pokyčiai galėtų būti dialoge ar kituose dalykuose, bet mūsų nuostata ir argumentacija yra labai aiški ir suprantama, todėl ypatingų pokyčių šioje sferoje tikėtis nereikėtų“, – sakė ministras.

LRT.lt primena, kad kiek vėliau į prezidentūrą atvyks Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas ir šios partijos frakcijos seniūnė Seime bei opozicijos lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Po to pas G. Nausėdą apsilankys krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

Kampanijos metu G. Nausėda yra įvardijęs J. V. Žuką kaip kandidatą būti jo patarėju nacionalinio saugumo klausimais. Kariuomenės vadas teigė, kad sprendimą priims pasibaigus kadencijai liepą.

G. Nausėda prezidento pareigas pradės eiti po inauguracijos liepos 12 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.