Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.05 07:18

Prezidentė darbo vizito išvyko į Liublianą

ELTA 2019.06.05 07:18

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyko į Slovėnijos sostinę Liublianą, kur dalyvaus Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikime. Vizito metu taip pat derinamas Lietuvos vadovės dvišalis susitikimas su Slovėnijos prezidentu Borutu Pahoru.

Iniciatyva, prie kurios prisijungė 12 Europos Sąjungos valstybių, siekiama bendrais infrastruktūriniais, transporto bei energetiniais tinklais sujungti Adrijos, Baltijos ir Juodosios jūrų regionus, bendromis jėgomis įgyvendinti šių regionų žmonėms strateginius projektus, prisidėti prie skirtingo šalių išsivystymo lygio mažinimo.

Lietuvai Trijų jūrų iniciatyva itin aktuali dėl strateginių projektų įgyvendinimo, teigiama Prezidentės spaudos tarnybos pranešime. Praeitais metais į 48-ių šios iniciatyvos projektų sąrašą įtraukti ir mūsų valstybei strateginės reikšmės projektai – Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacija su kontinentinės Europos tinklais, transporto jungtys „Via Baltica“, „Via Carpatia“ ir „Rail Baltica“, Lietuvos ir Lenkijos dujotiekis GIPL, Klaipėdą ir Odesą jungiantis traukinys „Viking“ ir Klaipėdos SGD terminalo vystymas regione.

Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikime taip pat dalyvaus Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos Čekijos, Rumunijos, Bulgarijos, Kroatijos ir Slovėnijos prezidentai, Slovakijos vicepremjeras, Vengrijos užsienio reikalų ministras. Aukščiausio lygio susitikime taip pat bus atstovaujama ir tarptautinėms institucijoms. Į Liublianą atvyksta Europos Komisijos pirmininkas Jeanas Claude‘as Junckeris, Europos investicijų banko pirmininkas, Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko vadovas.

Susidomėjimą šių regionų plėtra ir jos teikiamomis bendradarbiavimo galimybėmis demonstruoja ir Jungtinės Amerikos Valstijos, kurioms Liublianoje atstovaus energetikos sekretorius Rickas Perry's.
Planuojama, kad viršūnių susitikime Liublianoje valstybės paskelbs bendrą politinę deklaraciją dėl tolesnių tikslų ir bendradarbiavimo gairių. Greta Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikimo rengiamas ir bendras verslo forumas.
Tai ketvirtasis Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikimas. Ankstesni vyko Dubrovnike, Varšuvoje ir Bukarešte.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi