Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.04 19:44

Karbauskis įsitikinęs: koaliciją daugumą gali turėti ir be LLRA-KŠS

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.06.04 19:44

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas, parlamentaras Ramūnas Karbauskis teigia turintis viltį, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) prisijungs prie buriamos valdančiosios koalicijos, tačiau, kaip skaičiuoja „valstiečių“ lyderis, dauguma susidarytų ir iš LVŽS, „socialdarbiečių“ bei „tvarkiečių“.

„Mes bandom skaičiuoti. Atrodo, kad mes turėtumėme, kai trys partijos koalicijoje, daugumą, nes Seime liko 138 Seimo nariai, dar trys bus renkami, ir koalicija, jeigu aš teisingai skaičiuoju, būtų trijų partijų ir turės 70 Seimo narių“, – po LVŽS frakcijos posėdžio antradienio vakarą žurnalistams kalbėjo R. Karbauskis.

LVŽS frakcijoje šiuo metu, skaičiuojant ir frakcijai nepriklausantį Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, yra 51 narys, „tvarkiečių“ frakcija turi 7 narius, „socialdarbiečiai“ – 11, tad iš viso – 69.

R. Karbauskis neišdavė, kas tas vienas Seimo narys, kurį jis turi omenyje.

„Nekomentuosiu. Mes šnekamės, kaip ir mūsų opozicija, su visais Seimo nariais. Siekiame, kad koalicija būtų kuo didesnė“, – komentavo R. Karbauskis.

Jis pridūrė, kad LVŽS dalyvaus Seimo rinkimuose tose apygardose, kuriuose bus renkami parlamentarai, siekdami, kad Seime „valstiečių“ frakcija dar pasipildytų.

Neatskleidžia, ko neatiduotų

LVŽS frakcijos posėdis buvo itin triukšmingas. Nors posėdis buvo uždaras, tačiau žurnalistai galėjo išgirsti itin aršias diskusijas apie postų dalybas, apie tai, kaip turėtų būti deramasi su būsimais koalicijos partneriais.

Po posėdžio LVŽS frakcijos seniūnas R. Karbauskis žurnalistams sakė, kad daugiausiai posėdžio metu buvo diskutuojama apie frakcijos ir derybų grupės bendradarbiavimą. Jis teigė kol kas negalintis pasakyti, kokių pozicijų Vyriausybėje ir Seime LVŽS neužleistų, mat pačios derybos dėl to dar nėra prasidėjusios.

 „Negaliu apie tai šnekėti. Mes tikrai tuo klausimu nesame nieko nusprendę. Jeigu šnekėtume apie išankstines sąlygas, būtų nesąžininga mūsų partnerių atžvilgiu. Aš manau, kad visa tai yra derybų procesas“, – žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Politikas tvirtino, kad veikiausiai ketvirtadienį Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) įvardins savo pozicijas derybose. Vėliau tai padarys „tvarkiečiai“, o penktadienį LLRA-KŠS praneš, ar pradės derybas dėl prisijungimo prie koalicijos.

Pasak R. Karbauskio, šiuo metu iš būsimų koalicijos partnerių jis girdi tik viešus pareiškimus apie tai, kiek ministerijų jie norėtų valdyti, bet oficialaus derybinių grupių susitikimo dar nebuvo.

R. Karbauskis, paklaustas, ar į ministrus skiriami asmenys turės įstoti į partijas, kurios juos delegavo, teigė, į šį klausimą negalintis atsakyti. „Tai yra derybų klausimas. Kaip susitars koalicijos partneriai, taip ir bus“, – tikino R. Karbauskis.

Memorandumo keisti nežada

„Valstiečių“ lyderis R. Karbauskis teigė, kad memorandumo dėl koalicijos, kurį pasirašė LVŽS, LSDDP ir „tvarkiečiai“, keisti nežadama.

„Keisti memorandumas nėra jokios prasmės. Tai yra pranešimas, kad mes pradedame derybas“, – pažymėjo R. Karbauskis.

Šiame dokumente numatyta, kad Seimo pirmininko postas turėtų atitekti LSDDP, tačiau R. Karbauskis neatsakė, ar šis punktas nebus pakeistas.

„Derybos baigsis tada, kada bus pasirašyta koalicijos sutartis. Yra pirminės pozicijos, kurios yra išreikštos pasirašytame trijų partijų memorandume. Mes gerbiame savo partnerius, mes pasiruošę deryboms ir derėsimės“, – kalbėjo politikas.

Neslėpė, kad partija turi skolų

R. Karbauskis po frakcijos posėdžio neslėpė, kad partija, praėjus trejiems rinkimams, turi skolų. Dėl to, anot jo, nebuvo pratęsta sutarti ir su LVŽS frakcijos atstovų spaudai Liutauru Ulevičiumi.

„Partija turi dabar skolų po rinkimų ir praktiškai mes nebegalime išlaikyti tų etatų, kuriuos mes turėjome iki tol. Šitą L. Ulevičiaus etatą išlaikė partija, tai atitinkamai tai yra objektyvi priežastis, dėl ko toks sprendimas yra padarytas. Mes tikrai puikiai bendradarbiavimo ir atitinkamai, jei praturtėsime vėl, galbūt iš naujo pradėsime dirbti“, – kalbėjo „valstiečių“ lyderis.

Jis neįvardijo, kiek siekia partijos skolos, tačiau pažymėjo, kad jos bus padengtos, o vienas iš finansinių šaltinių bus valstybės dotacija LVŽS.

„Rudenį mes turėtume skolas padengti“, – teigė R. Karbauskis.

Jis neslėpė, kad kurį laiką LVŽS frakcija atstovo spaudai neturės. Politiko manymu, vasaros laikotarpiu tokio darbuotojo jiems ir nereikia.

„Pas mus dabar yra frakcijoje 50 atstovų spaudai. Mes buvome šiek tiek mažiau patyrę prieš du su puse metų, bet dabar tos patirties yra daugiau ir aš manau, kad patys pastebite, kad labai daugelis tų Seimo narių, kurių net nedrįsdavote klausti prieš du su puse metų, dabar puikiai atsako į bet kurį klausimą, nes patirtis jau yra didelė“, – kalbėjo R. Karbauskis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi