Lietuvoje

2019.06.04 17:32

Milius sako, kad STT įtarimai jam visada kėlė juoką ir buvo pareikšti už nieką

Ignas Jačauskas, BNS 2019.06.04 17:32

Teisėsaugai nutraukus tyrimą dėl piktnaudžiavimo, buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius sako, kad jam pareikšti įtarimai visą laiką kėlė juoką.

J. Milius teigė, kad jis visą laiką dirbo valstybei, o prieš beveik trejus metus įtarimai buvo pareikšti už nieką. 

„Ar prisimenate mano pirmąjį išėjimą iš STT? Aš pasakiau, kad man įtarimai sukelia juoką, nes aš visą laiką dirbau tik valstybei. Kai dirbi daugiau nei 20 metų valstybei ir tave padaro nusikaltėliu už nieką... Taigi ten matėsi pirmąją dieną, kad tos listerijos nebuvo niekur, nei Rusijoje, viskas dokumentuose įsegta aiškiai“, – BNS antradienį sakė J. Milius. 

Šiuo metu užsienyje esantis J. Milius sako prokurorų pranešimo apie panaikintus įtarimus dar negavęs.

J. Milius sako, kad šiuo metu dirba pagal sutartis Ukrainoje ir Balkanų valstybėse, konsultuoja jas dėl stojimo į Europos Sąjungą. Jis dar žada svarstyti, ar imsis kokių nors teisinių priemonių po prokurorų sprendimo tyrimą nutraukti.

J. Miliui įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo buvo pareikšti 2016 metų liepą. Tų pačių metų spalį Vyriausybė jį atleido iš pareigų. Byla dėl atleidimo dar yra teisme.

J. Milius sako, kad prokurorų sprendimas gali turėti įtakos ir jo ginčui dėl atleidimo.

„Pamatysime. Lietuva yra stebuklų šalis, teisiniu atžvilgiu Lietuvoje ką nors prognozuoti sunku“, – kalbėjo  J. Milius.

STT tyrė įtarimus, kad šaldytus maisto produktus gaminanti Kauno bendrovė „Judex“ per parlamentarą „tvarkietį“ Petrą Gražulį siekė paveikti Maisto ir veterinarijos tarnybą, jog ši neskirtų nuobaudų už pažeidimus. 

Prokuratūra antradienio popietę paskelbė, kad gavus atsakymus iš Rusijos nustatyta, jog Rusijos priežiūros tarnybos bei kitų dokumentų duomenys sutampa su atitinkamų Lietuvos institucijų bei tarnybų dokumentuose nurodytais duomenimis.

„Tai paneigė pradinius įtarimus dėl dokumentų klastojimo. Taip pat, prokuroro vertinimu, tyrimas dalyje dėl J. M. piktnaudžiavimo nutrauktinas, nes nebuvo gauta duomenų apie jo veiksmais padarytą didelę žalą, kuri turi būti konstatuojama reiškiant įtarimą dėl šios nusikalstamos veikos“, – rašoma prokuratūros pranešime. 

Kartu generalinis prokuroras Evaldas Pašilis kreipėsi į Seimą, prašydamas leisti jį aptraukti baudžiamojon atsakomybėn.