Lietuvoje

2019.06.04 15:56

Vilniuje – pratybos įvykus teroro aktui: pareigūnai mokėsi dirbti itin ekstremaliomis sąlygomis

Ramūnas Jakubauskas, BNS2019.06.04 15:56

Kalnų parko stadione Vilniuje antradienį vyko valstybės lygio civilinio saugumo pratybos, kuriose buvo imituojamas teroristinis aktas ir jo metu įvykęs sprogimas.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Civilinės saugos valdybos viršininkas Edgaras Geda pratybas skiria į dvi dalis – taktinę ir strateginę. 

„Bendras scenarijus – paprastas: įvyksta teroristinis aktas, kurio metu įvyksta sprogimas ir nukenčia nemažas kiekis žmonių, tada klausimas – kaip vietoje pajėgos tvarkosi, kaip organizuojami gelbėjimo darbai, viešoji tvarka, kaip valdoma panika ir visos pagrindinės tarnybos bendradarbiaus taktiniu lygiu“, – BNS sakė E. Geda.

„Strateginiu lygmeniu bus aktyvuotas valstybinis ekstremalių situacijų operacijų centras, kuriame tikimės sulaukti beveik visų kompetentingų institucijų pareigūnų ir valstybiniu lygiu kontroliuoti situaciją“, – pridūrė PAGD pareigūnas.

Pratybose dalyvavo policininkai, ugniagesiai, medikai, kariai bei Aplinkos, Sveikatos apsaugos ministerijų, Radiacinės saugos centro ir Vilniaus savivaldybės darbuotojai.

„Pratybose dalyvavo ir apie 100 karių, imitavusių nukentėjusiuosius, taip pat dalyvaus keli karo medikų ekipažai“, – BNS teigė Lietuvos kariuomenės viešųjų ryšių karininkas Andrius Dilda. 

Pratybų metu, nuo 10 iki 13 valandos, trumpai – nuo penkių iki dešimties minučių – buvo ribojamas eismas Kosciuškos gatvėje.

Anot PAGD Civilinės saugos valdybos viršininko E. Gedos, spalio mėnesį planuojama organizuoti dar vienas pratybas.

„Spalį planuojame organizuoti panašaus scenarijaus pratybas – būtų prognozuojama atominės elektrinės Astrave avarija ir pagal tai būtų organizuojamos didžiulės valstybinio lygio pratybos“, – sakė E. Geda.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt