Lietuvoje

2019.06.04 14:53

Kirkilas teigia, kad premjeras atiduoda „socdarbiečiams“ SADM, Vyriausybė tai kategoriškai neigia

atnaujinta 16.31
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.06.04 14:53

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) lyderis, parlamentaras Gediminas Kirkilas tikina, jog premjeras Saulius Skvernelis sutiko, kad „socialdarbiečiams“ atitektų Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).

„Iš esmės ministras pirmininkas sutinka su tuo, kad tai priklausytų mums, „socialdarbiečiams“, – antradienį žurnalistams sakė G. Kirkilas.

Jis teigė, kad, pagal kvotas, LSDDP po derybų turėtų priklausyti trijų ministrų portfeliai. Kokių ministerijų, be SADM, nori „socialdarbiečiai“, G. Kirkilas neatskleidė.

Skvernelio patarėjas: jokio susitarimo nėra

Tiesa, LRT.lt premjero Saulius Skvernelio patarėjas kovos su korupcija, ryšių su Seimu ir strateginės komunikacijos klausimais Skirmantas Malinauskas teigė, kad dėl jokių ministerijų kol kas nėra sutarta.

„Šiuo metu nėra sutarta nė dėl vieno ministro posto, nė dėl vieno ministro keitimo. Nesuprantu, kodėl jau ne kartą Socialdemokratų darbo partijos lyderis kartoja, kad jiems yra pažadėta Socialinės apsaugos ir darbo ministerija“, – ministro pirmininko poziciją perdavė S. Malinauskas.

„Šiuo atveju, pirmiausia, reikėtų tartis dėl programinių nuostatų, dėl vertybių įgyvendinimo ir paskui žiūrėsime, kokiomis kvotomis ir kas galėtų vadovauti ministerijoms“, – komentavo S. Skvernelio patarėjas.

Su Nausėda aptarė svarbiausius valstybės klausimus

G. Kirkilas antradienį po susitikimo su išrinktuoju prezidentu Gitanu Nausėda žurnalistams sakė, kad susitikimo metu aptarė susiklosčiusią politinę situaciją, derybas dėl naujos valdančiosios koalicijos.

„Mes sakėme, kad norime sudaryti tvirtą daugumą su tvirtai pasidalinta atsakomybe“, – tvirtino LSDDP lyderis.

Jis teigė tikintis, kad, jei penktadienį Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) nuspręs derėtis dėl koalicijos, tai kitą savaitę galima baigti derybas dėl koalicijos.

G. Kirkilas nenorėjo spėlioti, ar gali nutikti taip, kad Seimo pirmininko pozicija, kuri pažadėta „socialdarbiečiams“, bus palikta „valstiečiams“. Anot jo, kol derybos nebaigtos, apie tai kalbėti sunku. Vis dėlto jis nepaneigė, kad, pagal memorandumą dėl koalicijos sudarymo, parlamento vadovo kėdė priklauso LSDDP.

„Yra tradicinis dalykas, kada tariasi partijos. Didžiausiai partijai tenka premjero pozicija, antrai partijai – Seimo pirmininko. Taip vyksta visada, nuo to prasideda derybos“, – sakė G. Kirkilas, užkulisiuose minimas kaip vienas pagrindinių kandidatų užimti Seimo pirmininko poziciją.

„Socialdarbiečių“ vadovas, Seime vadovaujantis Europos reikalų komitetui, teigė su G. Nausėda aptaręs prezidento ir Europos Parlamento, Europos Vadovų Tarybos bendradarbiavimo tvarkos klausimus.

„Prezidentas pasiruošęs dalyvauti Vadovų Taryboje, reiškia, mūsų laukia bendras darbas“, – tikino G. Kirkilas.

Jis po pokalbio su G. Nausėda teigė, kad panašu, jog G. Nausėda aktyviau bendradarbiaus su Seimu negu kadenciją baigianti prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Paklaustas, kaip vertina tai, jog G. Nausėda teigė neketinantis pritarti įstatymo pataisai dėl Seimo narių rentų, G. Kirkilas išliko ramus ir sakė, kad, jei balsavimas Seime bus sėkmingas, naująjį šalies vadovą pabandys įtikinti tokio įstatymo reikalingumu.

„Normaliai reaguoju. Manau, kad paaiškinsime, dėl ko mes tą darome. Europos Parlamentas taip pat turi rentas, ir labai dideles. Tik dėl to ten toks veržimasis dirbti. Tiesa, ne tik Europos Parlamentas, bet ir nemaža dalis ES valstybių“, – sakė G. Kirkilas, pabrėžęs, kad dėl šio projekto Seime liko paskutinis balsavimas.