Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.04 13:57

SAM pradėjo Vaistų kontrolės tarnybos auditą: buvusio vadovo sprendimai kelia nerimą

Sveikatos apsaugos ministerija antradienį pranešė pradėjusi Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) auditą.

Anot ministro Aurelijaus Verygos, pradėjus darbą naujam tarnybos vadovui Gyčiui Andrulioniui, buvo identifikuotos rizikos ir nerimą kelianti informacija. 

„Kai kurie buvusio vadovo sprendimai man, kaip ministrui, kelia nerimą, nes įstaigos darbo užmokesčio fonde yra beveik 300 tūkst. eurų valstybinio finansavimo trūkumas. Taip pat iki galo neaiški vaistų vertinimus atliekančių ekspertų interesų konfliktų valdymo sistema. Ją būtina tobulinti“, – teigia ministras Aurelijus Veryga.

Kaip teigiama ministerijos pranešime, ketinama audituoti 2018 metus ir šių metų pirmuosius keturis mėnesius. Planuojama, kad auditas truks apie mėnesį.

Audito metu bus gilinamasi į tarnybos dalyvavimą Europos vaistų agentūros veikloje, bus atliekama teikiamų mokamų paslaugų ir kitų finansavimo šaltinių bei darbo užmokesčio ir ekspertinių vertinimų paslaugų sutarčių analizė. Atskirai bus įvertintas ir tarnybos administracinės paskirties valstybės nekilnojamo turto naudojimo efektyvumas.

„Tarnybos darbas, siekiant užtikrinti patogią, aiškią ir skaidrią vaistų rinką, privalo būti nepriekaištingas, tad labai svarbu identifikuoti šios institucijos silpnąsias vietas ir jas sustiprinti“, – sako ministras.

VVKT vadovas G. Andrulionis teigė, kad vaistų politika yra viena svarbiausių sveikatos apsaugos sistemos sričių, nes nuo jos tiesiogiai priklauso žmonių gyvenimo kokybė ar net gyvybė.

„Tarnyba pirmiausia turi užtikrinti, kad pacientai turėtų prieigą prie saugių ir efektyvių vaistų. Tuo tikslu reikalingas efektyviai veikiantis įstaigos administracinis bei mokslinis potencialas, veiksminga įstaigos struktūra, skaidrios sprendimų priėmimo procedūros, o rinkos dalyviams turi būti užtikrintos vienodos, aiškios ir skaidrios taisyklės bei veikimo sąlygos“, - teigė VVKT vadovas.

Buvęs kultūros viceministras ir A. Verygos patarėjas G. Andriulionis VVKT vadovo konkursą laimėjo šių metų kovą. Jis pareigas eiti pradėjo balandį.

Iki to laiko nuo 2009 metų tarnybai vadovavo Gintautas Barcys. Jis BNS teigė šiuo metu nedirbantis, o auditą vertinantis teigiamai. 

„Auditas yra normalus dalykas. Nežinau aš, nes dabar ten nedirbu ir bijau sakyti, ką jie ten sugalvojo. Šiuo metu atostogauju, dar neįsidarbinau. Iki pensijos liko dar septyneri metai“, – sakė G. Barcys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi