Lietuvoje

2019.06.04 11:09

Kirkilas save mato ir parlamento vadovo, ir eurokomisaro poste: visoms pareigoms esu pasiruošęs

Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.06.04 11:09

„Socialdarbiečių“ pirmininkas Gediminas Kirkilas teigia galintis dirbti ir Seimo pirmininku, ir eurokomisaru. Jis neatsako, ar yra pasiruošęs atsisakyti jam siūlomo parlamento vadovo pozicijos, tačiau ir toliau kartoja, kad visos Seimo ir Vyriausybės pozicijos lieka ant koalicijos derybų stalo.

„Tai yra derybinis klausimas. Kai bus derybos, tada ir pasakysiu. Visos pozicijos šiuo metu yra ant derybų stalo“, – žurnalistams Seime sakė G. Kirkilas, paklaustas, ar jis norėtų tapti naujuoju Seimo pirmininku.

„Valstietė“ Rima Baškienė antradienį žurnalistams teigė, kad memorandumo dėl valdančiosios koalicijos punktas, kad Seimo pirmininko postas priklauso „socialdarbiečiams“, gali būti pakeistas.

„Frakcijoje buvo akcentuojama, kad tai startinė derybų pozicija. Ji gali būti keistina. Tą pasiūlė ir patys koalicijos partneriai. Jie sako: „taip, tai gali būti keistina, spręskite, galvokite“. Taip, iš tikrųjų laikas nelaukia, liepos 12-oji artėja, iki tol turime priimti sprendimą“, – antradienį Seime žurnalistams sakė R. Baškienė.

Neoficialiai teigiama, kad G. Kirkilui vietoje Seimo pirmininko posto gali būti pasiūlyta eurokomisaro pozicija.

Pats G. Kirkilas teigė galintis dirbti ir Seimo pirmininku, ir eurokomisaru.

„Visoms pareigoms esu pasiruošęs“, – pažymėjo G. Kirkilas.

Tiesa, „socialdarbiečių“ lyderis tvirtino, kad jam postai nėra svarbūs.

„Man jokie postai nėra svarbūs, man svarbu, kad būtų tvirta koalicija, kuri yra susaistyta atitinkamais įsipareigojimais. Jeigu to nebus, nebus tvarios koalicijos“, – kalbėjo G. Kirkilas.

Politiko įsitikinimu, ginčus ir neramumus sukėlė ne derybos, ne jis pats, o Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, kuris pasitraukti iš posto neketina.

„Šitą atmosferą sukėlė Seimo pirmininkas, kuris turbūt nelabai supranta, kas yra koalicija ir nuo kokių pozicijų priklauso taip pat ir Seimo pirmininko pozicija. Šiandien koalicijos nėra. Visi koalicijos dalyviai sustabdė savo įgaliojimus“, – aiškino G. Kirkilas.

Jo įsitikinimu, šiuo metu labai svarbu, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) prisidėtų prie koalicijos formavimo. Pasak G. Kirkilo, šiuo metu iš esmės darbas vyksta mažumos Vyriausybės sąlygomis, o opozicija, politiko manymu, elgiasi nekonstruktyviai, tad LLRA-KŠS prisijungimas prie koalicijos yra būtinas.

Praėjusią savaitę „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“ ir „tvarkiečiai“ nutarė pasirašyti memorandumą dėl valdančiosios koalicijos subūrimo. Į koaliciją taip pat kviečiama LLRA-KŠS.

Pagal memorandumą, Seimo pirmininko pozicija atitenka „socialdarbiečiams“, tačiau dabartinis parlamento vadovas, „valstietis“ V. Pranckietis atsistatydinti neketina.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.