Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.04 10:55

Baškienė: galbūt Pranckietis pakeliavęs apsigalvos

Dainora Karklytė, ELTA 2019.06.04 10:55

Anot pirmosios Seimo pirmininko pavaduotojos Rimos Baškienės, svarbiausia šiuo metu yra sudaryti koaliciją, o ne kalbėti apie vieną Seimo pirmininko postą, tačiau, pasak jos, Seimo vadovas Viktoras Pranckietis gali ir apsigalvoti.

„Svarbiausia dabar turėti koalicinę sutartį. (...) Darbas mažumoje yra sudėtingas“, – antradienį Seime žurnalistams sakė R. Baškienė.

Pasak jos, memorandumo pasirašymas yra tik pradžia, o pareiškimai dar nesusitarus neturėtų būti viešinami.

„Labiausiai norėtųsi, kad susitarimas būtų įvykęs tarpusavyje. (...) Šiuo atveju sprendimas išėjo į viešumą ir jis nemalonus mums visiems“, – sakė „valstietė“.

R. Baškienė priminė, kad postai yra laikini, kurie keičiasi pasikeitus situacijai, o dabar, anot jos, reikia orientuotis į galutinio sprendimo priėmimą.

„Yra daug emocijų ir vidinio nesusikalbėjimo, kuris (susitarimas. – ELTA), aš manau, įvyks ir bus priimtas sprendimas“, – sakė R. Baškienė.

Vis dėlto, R. Baškienės teigimu, situacija dar gali keistis.

„Gal Seimo pirmininkas, grįžęs iš kelionės, pergalvojęs, pasirinks kitus sprendimus... Reikia rasti sutarimą“, – retoriškai svarstė V. Pranckiečio pirmoji pavaduotoja, pridūrusi, kad ir derybinė grupė gali ieškoti kitų sprendimo būdų.

Ketvirtadienį „tvarkiečiai“, „socialdarbiečiai“ ir „valstiečiai“ pasirašė partijų memorandumą dėl koalicijos plėtimo, kuriame nurodoma, jog Seimo pirmininko postą siūlys Socialdemokratų darbo partija (LSDDP). LSDDP pirmininkas Gediminas Kirkilas patvirtino, kad partija siūlys būtent jo kandidatūrą. Pats Seimo pirmininkas V. Pranckietis atsistatydinti neketina.

Šią savaitę – antradienį ir trečiadienį – V. Pranckietis Varšuvoje (Lenkija) dalyvaus Vidurio ir Rytų Europos parlamentų vadovų susitikime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi