Lietuvoje

2019.06.04 10:35

Skvernelis – apie Nausėdos paramą: tai yra svarbu, bet reikia turėti stabilią koaliciją

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.06.04 10:35

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad išrinktojo prezidento Gitano Nausėdos parama jam yra svarbi, tačiau, pirmiausia, pasak jo, būtina turėti stabilią ir tvirtą koaliciją parlamente.

„Tai yra svarbu, bet, kalbant apie darbus, reikia dar keleto esminių dalykų. Pirmiausia, reikia turėti stabilią tvirtą koaliciją Seime“, – antradienį žurnalistams Seime sakė S. Skvernelis, paklaustas, kaip vertina išrinktojo prezidento G. Nausėdos pareiškimą, kad jis tikisi, jog dabartinis premjeras toliau vadovaus Vyriausybei.

„Jeigu nėra daugumos, tai nėra prasmės kalbėti apie Vyriausybę“, – pridūrė premjeras.

S. Skvernelis tvirtino nemanantis, kad vadinamųjų profesionalų Vyriausybės formavimas buvo klaida.

„Tai yra esminis lūžis, esminis laimėjimas ir, jeigu reikėtų kartoti, tą patį pakartočiau, nes, jeigu būtume to žingsnio nepadarę, šiandien mes nekalbėtume apskritai apie pokyčius valstybėje, kurie per dvejus su puse metų įvyko.

Ir šiandien jau matome situaciją, kada ir šios dienos (Seimo plenarinių posėdžių – LRT.lt) darbotvarkėje išbraukiami įstatymai, kurie valstybei yra reikalingi, ir matosi jau artėjantys Seimo rinkimai 2020 metais“, – komentavo premjeras.

S. Skvernelis akcentavo, kad šiuo metu iš esmės valdančiosios koalicijos nebėra, ji yra formuojama.

Liepos 12 dieną atsistatydinti žadėjęs S. Skvernelis dabar teigė, kad galutinį atsakymą dėl to, ar toliau vadovaus Vyriausybei, pateiks liepos pradžioje. Anot jo, G. Nausėdos parama jo sprendimui pagrindiniu faktoriumi netaps.

„Yra daug sudėtinių dalykų ir aš argumentus išsakysiu liepos pradžioje“, – aiškino S. Skvernelis.

Apie derybų aistras kalba lakoniškai

Premjeras, paklaustas, kaip vertina valdančiosios koalicijos derybų procesus, kalbus nebuvo.

Pasak jo, tiesiog vyksta politinis procesas, „kuris nėra nei pirmas, nei paskutinis“.

Premjeras tvirtino nenorintis vertinti Seimo pirmininko, „valstiečio“ V. Pranckiečio, kuris nenori pasitraukti iš savo posto, veiksmų.

„Aš nenorėčiau vertinti nė vieno valstybės pareigūno. Tai yra derybų pradžia, vyksta derybos, nuo derybininkų priklausys, kokias pozicijas susiderės“, – aiškino S. Skvernelis.

Anksčiau žiniasklaidoje skelbta, kas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) lyderis Valdemaras Tomaševskis jungtis prie valdančiosios koalicijos norėtų, jei būtų priimti partijos reikalaujami sprendimai, kurių kaina – apie 200 mln. Eur. S. Skvernelis tvirtino, kad tai nėra tiesa.

„Mes kalbėjomės su V. Tomaševskiu. Nėra kalbos apie sumas kažkokias, tai būtų apskritai nepriimtina. Jeigu man tektų atsakomybė, tai bet kokiu atveju Vyriausybė tęs savo labai aiškią politiką, kad tokių finansinių dalykų negali būti ir nebus“, – komentavo premjeras.

Praėjusią savaitę „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“ ir „tvarkiečiai“ nutarė pasirašyti memorandumą dėl valdančiosios koalicijos subūrimo. Į koaliciją taip pat kviečiama LLRA-KŠS.

Pagal memorandumą, Seimo pirmininko pozicija atitenka „socialdarbiečiams“, tačiau dabartinis parlamento vadovas, „valstietis“ V. Pranckietis atsistatydinti neketina.