Lietuvoje

2019.06.04 10:06

Karbauskis nenusileidžia: Seimo pirmininko postas išlieka derybų objektu

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.06.04 10:06

Nepaisant Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio pasipiktinimo dėl Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pozicijos parlamento vadovo postą atiduoti „socialdarbiečiams“, LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis ir toliau tvirtina, kad ši ir kitos pozicijos Seime ir Vyriausybėje lieka derybų objektu.

Antradienį ir V. Pranckietis, ir R. Karbauskis kreipėsi į LVŽS laiškais. R. Karbauskis teigė laiškais su V. Pranckiečiu neapsikeitęs, mat jo laiškas buvo skirtas partijos tarybos nariams, siekiant paaiškinti susidariusią situaciją.

„Mūsų siekis vienintelis – suformuoti valdančiąją daugumą, išplėstą tam, kad būtų galima užtikrinti paramą Vyriausybei, kuri bus sudarinėjama“, – žurnalistams antradienį Seime po LVŽS ir „socialdarbiečių“ frakcijų posėdžio kalbėjo R. Karbauskis.

Pasak jo, bendras frakcijų posėdis surengtas tam, kad visi suprastų, jog „sprendimai turi būti padaryti ir liepos 12 galima būtų konstatuoti, kad koalicija suformuota ir ji gali dirbti iki Seimo rinkimų“.

„Mes neaptarinėjome V. Pranckiečio likimo, mes šnekėjomės apie koalicinę sutartį, apie tai, kokiu principu ji sudarinėjama, kas yra derybos“, – aiškino R. Karbauskis.

Anot jo, Seimo pirmininko postas, kurį „valstiečiai“ pažadėjo „socialdarbiečiams“, nedings nuo derybų stalo.

„Jis (Seimo pirmininko postas – LRT.lt) niekaip nedings iš derybų klausimų dėl to, kad tai yra derybų objektas. Visi postai Vyriausybėje ir Seime yra derybų objektas. Klausimas yra memorandumas, kurį ne mes paskelbėme, o jo turinį paskelbė Seimo pirmininkas. Derybos nesibaigia. Mūsų kolegos gali kelti klausimą apie tai, kad jie gali norėti Vyriausybės vadovo“, – pažymėjo R. Karbauskis.

Jis pažymėjo, kad antroji valdančiosios koalicijos partija visada turėdavo Seimo pirmininko poziciją.

R. Karbauskis tvirtino, kad per LVŽS ir „socialdarbiečių“ frakcijų posėdį nė vienas parlamentaras neturėjo pastabų koalicijos memorandumui.

„Šiandien nebuvo nė vieno pasisakymo, kuris būtų prieš tai, kad toks memorandumas pasirašytas. Tai yra būtinybė, tai buvo būtinybė tam, kad Vyriausybės vadovas galėtų pasidalinti su prezidentu dėl ketinimų kurti koaliciją. Labai džiaugiuosi, kad Lenkų rinkimų akcija pranešė, kad jie penktadienį svarsto, ir tikiuosi, kad jie įsijungs į derybas“, – kalbėjo R. Karbauskis.

LVŽS lyderis pažymėjo, kad Seimo pirmininko pozicijos perdavimas „socialdarbiečiams“ yra derybų, o ne asmeninių sąskaitų suvedinėjimo klausimas.

R. Karbauskis, paklaustas, ar gali būti svarstomas V. Pranckiečio pašalinimo iš LVŽS klausimas, jei šis nesitrauks iš Seimo pirmininko pareigų, aiškaus atsakymo nepateikė.

„Apsispręs partija, kai ateis laikas“, – sakė R. Karbauskis.

Jis tvirtino, kad kol kas nepasitikėjimo V. Pranckiečiu klausimas nėra svarstomas, nes dar nesibaigė derybos dėl koalicijos.

„Dabar nėra to klausimo, kadangi nesibaigė derybos, ir keistai pristatomas derybų procesas, nes atrodo, kad šnekama apie vieną asmenį, šnekama ne apie asmenis, šnekama apie pozicijas“, – komentavo R. Karbauskis.

Praėjusią savaitę „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“ ir „tvarkiečiai“ nutarė pasirašyti memorandumą dėl valdančiosios koalicijos subūrimo. Į koaliciją taip pat kviečiama Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga.