Lietuvoje

2019.06.04 08:14

Protokolo ekspertas: šalies vadovų sutuoktiniams nėra privaloma dalyvauti politiniame gyvenime

Agnė Kairiūnaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2019.06.04 08:14

Liepą inauguravus naujai išrinktą prezidentą Gitaną Nausėdą, pirmosios ponios vaidmuo atiteks jo žmonai Dianai Nausėdienei. Pasak protokolo ekspertų, šalies vadovų sutuoktiniai gali aktyviai dalyvauti politiniame ir visuomeniniame gyvenime, atstovauti prezidentui, tačiau tai – nėra privaloma.

Užsienio reikalų ministerijos Valstybinio ir diplomatinio protokolo direktorius Neilas Tankevičius sako, kad dažniausiai valstybių vadovų sutuoktiniai juos lydi vykstant į užsienio vizitus ar priimant delegacijas Lietuvoje.

Sutuoktinio dalyvavimas politiniame ir visuomeniniame gyvenime, pasak protokolo specialisto, priklauso nuo jo paties norų bei galimybių.

G. Nausėdos žmona Diana šiuo metu dėsto tarptautinį protokolą Vilniaus universiteto Verslo mokykloje, domisi socialiniais klausimais.

Per prezidentinę kampaniją ji lankėsi senelių, vaikų, pagalbos šeimai namuose bei neįgaliųjų užimtumo, socialinės globos, krizių centruose.

Lietuva turėjo dvi aktyvia veikla užsiėmusias pirmąsias ponias: dešimt metų tai buvo Alma Adamkienė, vienus – Laima Paksienė.

Gitanas Nausėda
5
2021.05.06 08:14

Besitęsiantį konservatorių aiškinimąsi dėl atstovavimo EVT prezidentūra vadina „antivalstybišku“

Pavilionis rėžia – Nausėda vienasmeniškai uzurpavo Briuselį; atnaujinta 10.09
5