Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.04 07:38

Lietuvą pasiekė daugiau nei 30 laipsnių karštis: sinoptikė pataria, kaip apsisaugoti nuo perkaitimo

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.06.04 07:38

Į Lietuvą atplūsta karšti orai: antradienį dieną temperatūra jau kils iki 29–31 laipsnio karščio, LRT RADIJUI sako sinoptikė Alva Nagelytė.

Antradienį bus saulėta, menkai gaivins nestiprus pietryčių vėjas. Atkeliavus tokiai kaitrai, reikėtų dėvėti šviesesnius, laisvesnius drabužius, ant galvos užsidėti kepurę ar skrybėlaitę, pasislėpti nuo saulės spindulių po skėčiu, taip pat gerti daug skysčių.

Aukščiausia temperatūra bus nuo 14 iki 17 valandos, tad šiomis valandomis geriau vengti tiesioginių saulės spindulių, jei nėra būtinybės, neiti į lauką ar gatvę.

Karštis Lietuvoje greitai neatslūgs. Trečiadienio naktį temperatūra jau svyruos nuo 13 iki 17 laipsnių šilumos, saulei kylant oras vėl greitai kais, tad įdienojus 30 laipsnių kaitra pasieks visus šalies rajonus. Popietę rytiniuose ir kai kur pietiniuose šalies rajonuose jau pasirodys debesys, tad vakare sulauksime trumpo, negausaus lietaus, gali sugriaudėti perkūnija.

Ketvirtadienio naktį šiltesnių drabužių taip pat neprireiks, temperatūra nenukris žemiau 16–20 laipsnių šilumos. Šalies pietryčiuose gali trumpai su perkūnija palyti, o dieną oras daug kur kais iki 30 laipsnių ir aukščiau. Tačiau jau popietę danguje kaupsis kamuoliniai debesys ir trumpas lietus su perkūnija pasirodys vis dažniau. Stipriau pūs ir pietryčių vėjas.

Penktadienį bus palankesnė situacija trumpoms liūtims, perkūnijoms, dieną vyraus kiek gaivesnė temperatūra, svyruos nuo 24 iki 29 laipsnių šilumos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi