Lietuvoje

2019.06.03 16:28

Prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl oro taršos Klaipėdoje

BNS2019.06.03 16:28

Klaipėdos prokuratūra pirmadienį pranešė nutraukusi ikiteisminį tyrimą dėl galimai viršytos oro taršos normų gyvenamuosiuose Klaipėdos miesto šiaurinės dalies rajonuose, besiribojančiuose su Klaipėdos uostu.

Įtarta, kad tarša ten galėjo kilti dėl Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste vykdytos veiklos.

Kaip pirmadienį pranešė prokuratūra, nenustatyta duomenų, kad Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste vykdoma veikla sukėlė pavojų žmogaus gyvybei ar sveikatai arba dėl to galėjo būti padaryta didelės žalos orui, žemei, vandeniui, gyvūnams ar augalams, ar atsirasti kitų sunkių padarinių aplinkai.

Tyrimas buvo pradėtas pernai rugpjūtį, gavus asociacijos „Klaipėdiečių iniciatyva už demokratiją ir ekologiją“ pareiškime pateiktą informaciją apie, galbūt viršytas oro taršos normas gyvenamuosiuose Klaipėdos miesto šiaurinės dalies rajonuose.

„Baudžiamojo kodekso 270 straipsnyje būtina sąlyga – padarinių atsiradimas. Žalos grėsmė aplinkai, sveikatai ar gyvybei, jos pobūdis ir dydis gali būti nustatyti tik remiantis kvalifikuotų specialistų išvadomis. Kilusią grėsmę aplinkai, gyvūnijai ar žmonių sveikatai, juolab gyvybei nepakanka vien tik preziumuoti, ją būtina įrodyti. Būtent tai šiame ikiteisminiame tyrime ir siekėme padaryti“, – pranešime teigia ikiteisminiam tyrimui vadovavusi Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė Regina Bučinskaitė.

Šių metų sausį Klaipėdos apygardos prokuratūroje buvo priimti du nutarimai atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones dėl oro taršos gyvenamuosiuose Klaipėdos miesto šiaurinės dalies rajonuose, besiribojančiuose su Klaipėdos uostu ir dėl Klaipėdos miesto pietinėje dalyje tvyrančių kvapų ir jų skleidžiamos taršos.

Abu nutarimai pareiškėjų buvo apskųsti Klaipėdos miesto apylinkės teismui.

Skundą dėl oro taršos gyvenamuosiuose Klaipėdos miesto šiaurinės dalies rajonuose Klaipėdos miesto apylinkės teismas atmetė ir paliko galioti prokurorės nutarimą, kuriuo atsisakyta taikyti viešojo intereso gynimo priemones dėl oro taršos gyvenamuosiuose Klaipėdos miesto šiaurinės dalies rajonuose.

Dėl Klaipėdos miesto pietinėje dalyje tvyrančių kvapų ir jų skleidžiamos taršos, Klaipėdos miesto apylinkės teismas priėmė sprendimą panaikinti prokurorų priimtą nutarimą, atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones. Šį sprendimą prokuratūra apskundė apeliacinės instancijos teismui.

Skundas šiuo metu dar neišnagrinėtas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.