Lietuvoje

2019.06.03 15:21

Skvernelis sako nieko nedarysiąs, jei Pranckietis nesitrauks iš pareigų

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako asmeniškai nedarysiantis nieko, jei Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis nepaklus koalicijos partnerių susitarimams ir nesitrauks iš pareigų.

„Neturiu atsakymo jokio. Aš tai nieko nedarysiu asmeniškai“, – žurnalistams Kaune pirmadienį sakė S. Skvernelis, paklaustas, ką darys, jei V. Pranckietis neatsistatydins.

Klausiamas, ar mato galimybių V. Pranckiečiui likti parlamento vadovo poste, premjeras prakalbo apie savo gerus santykius su V. Pranckiečiu.

„Su Seimo pirmininku turime dalykinius, konstruktyvius, gerus, darbinius ir ne tik santykius. Taip aš tą ir vertinu šiandien“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Praėjusią savaitę „valstiečių“, „socialdarbiečių“ ir „tvarkiečių“ lyderių pasirašytame memorandume dėl valdančiosios koalicijos formavimo numatyta, kad S. Skvernelis ir toliau lieka premjeru. Tuo pačiu numatyta, kad Seimo pirmininko postas atitenka „socialdarbiečiams“. 

Tačiau „valstiečių“ deleguotas parlamento vadovas V. Pranckietis praėjusią savaitę pareiškė neketinąs atsistatydinti ir galįs būti pakeistas tik inicijuojant nepasitikėjimo juo procedūrą. V. Pranckietis taip pat teigė, kad ši procedūra, pagrįsta slaptu balsavimu Seime, atskleistų parlamentarų tikrąjį pasitikėjimą ir „valstiečių“ lyderiu Ramūnu Karbauskiu.  

R. Karbauskis pirmadienį kartojo, kad V. Pranckiečio keitimas nėra pagrįstas asmeniškumais, o nauja politine realybe. Po susitikimo su išrinktuoju prezidentu Gitanu Nausėda „valstiečių“ lyderis darkart sakė, kad „socialdarbiečių“ reikalavimas atiduoti jiems Seimo pirmininko poziciją yra pagrįstas.

„Jeigu Lietuvos socialdemokratų darbo partija nereikalautų šios pozicijos, (...) liktų V. Pranckietis, be jokių abejonių“, – kalbėjo „valstiečių“ pirmininkas.

„Dabar trečią ar ketvirtą parą kalbama apie tai, kad R. Karbauskiui nepatinka V. Pranckietis. Aš neturiu jokių pretenzijų V. Pranckiečiui ir niekada neturėjau“, – pirmadienį teigė R. Karbauskis.

V. Pranckietis savo ruožtu yra paraginęs R. Karbauskį pasitikrinti pasitikėjimą partijoje ir kurį laiką pailsėti nuo vadovavimo jai.